OSP Sokolec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

19 sierpnia, to jeden z ważniejszych dni w ponad 70-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolcu. Tego dnia do jednostki trafił fabrycznie nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault D16 z napędem uterenowionym 4×4 z sześcioosobową kabiną, w zabudowie wykonanej przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne

– Wóz posiada m.in. zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, autopompę, zraszacze i agregat pianotwórczy. To wyposażenie, które mieliśmy w poprzednim samochodzie przełożyliśmy do nowego. To co najważniejsze mamy, a na całkowite doposażenie musimy trochę poczekać, to kosztuje naprawdę duże pieniądze – mówi Piotr Szlaga, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolcu. – Najważniejsze, co jest nam potrzebne, to sprzęt do ratownictwa techniczno-drogowego, może uda nam się go pozyskać. Ważne, że dostaliśmy nowy wóz, czego w ponad 70-letniej historii naszej jednostki jeszcze nie było – dodaje.
Wóz kosztował 800 730 zł, z czego z budżetu gminy Nowa Ruda pochodzi 230 000 zł, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 230 000 zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 330 000 zł, a wkład własny OSP Sokolec to kwota 10 730,00 zł.
– To już trzeci zupełnie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do strażaków w gminie Nowa Ruda. Samochód kosztował ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie ze wszystkich źródeł jakie otrzymaliśmy w sumie, to kwota 560 tys. zł, gmina dorzuciła 230 tys. zł, resztę postanowiła dołożyć OSP Sokolec. Strażakom zależało na tym, żeby to był samochód dobrej jakości – wyjaśnia Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda. – Teraz czas na nowy samochód dla OSP Czerwieńczyce. Praktycznie „są już umówieni” – dostaną używany samochód, podobny jaki mieli strażacy z Nowej Wsi Kłodzkiej. Choć jest to samochód używany, to jest w bardzo dobrym stanie, który będzie im służył wiele lat. Wahaliśmy się też nad tym, żeby kupić im lekki samochód pożarniczy, ale strażacy z Czerwieńczyc uznali, że to nie to, aczkolwiek strażacy z Włodowic są bardzo zadowoleni z tego typu pojazdu i przekonują kolegów z Czerwieńczyc do zakupu właśnie takiego – dodaje wójt.

Str. 3 w numerze 443 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 443
28 sierpnia – 3 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *