Sekcje w MOK-u z obostrzeniami

Na początku września, z zachowaniem reżimu sanitarnego, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie ponownie rozpocznie się działalność sekcji

– Z tego co obserwujemy, krzywa zachorowań jest różna w różnych miejscach Polski. Na Dolnym Śląsku i w powiecie kłodzkim te statystyki nie są przerażające. Funkcjonowanie sekcji w ośrodku kultury jest naszym priorytetem, będziemy działać na podobnych zasadach jak w szkolnictwie, a więc przestrzegając wszystkich zasad bezpieczeństwa związanych z prowadzeniem sekcji, przestrzegając wszystkich wytycznych wynikających z ustaw i obostrzeń sanepidowskich – wyjaśnia Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. – Z tego co widzę, dzieciaki już szykują się żeby przyjść na sekcję. Było już pierwsze spotkanie Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, na które przyszło 100% członków – widać, że nie mogli doczekać się, żeby przyjść do ośrodka kultury. Rzecz jasna, będziemy obserwować jak to będzie wyglądało z punktu widzenia powiatu kłodzkiego i Nowej Rudy. Jeżeli będą jakieś zagrożenia, będziemy reagować na bieżąco – dodaje.
Zapytaliśmy też dyrektora MOK-u, czy do końca roku planowane są jakieś imprezy typu koncert, czy też występ ­kabaretu.
– Na początku września siądziemy wszyscy wspólnie z Działem Kulturalno-Artystycznym i przeanalizujemy sytuację. Nie wyobrażam sobie, żeby jesień artystyczna świeciła pustkami. Widać, że w kraju rozpoczynają się koncerty, wraca festiwal w Opolu, więc przypatrzymy się, czy to nie będzie miało jakiś konsekwencji. Na razie nie możemy sobie pozwolić na np. występ kabaretu z pełną obsadą sali, żeby sprzedać 360 biletów – mówi Wojciech Kołodziej. – Pytanie jak zareagują też artyści, czy zgodzą się np. na połowę obsadzonych miejsc na sali. Jeżeli będzie taki kompromis między ośrodkami kultury i artystami żeby grać dla mniejszej widowni, żeby ani ośrodek nie poniósł zbyt dużych strat finansowych, ani artyści, to na pewno w to wejdziemy. Nie mniej jednak chcemy zaplanować mniejsze koncerty w „Rycerskiej”, być może pokazy sekcji. Tak naprawdę myślę, że najbliższe dwa, trzy tygodnie pokażą w jakim kierunku pójść – dodaje dyrektor.
Już dzisiaj Wojciech Kołodziej zaprasza na rozpoczęcie roku akademickiego przez studentów Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączone z koncertem, które odbędzie się w czwartek 3 września w hali Centrum Turystyczno-Sportowego przy ul. Kłodzkiej w Słupcu.

Str. 5 w numerze 443 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 443
28 sierpnia – 3 września 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *