Jak kupować w czasie Black Friday?

Już za chwilę przejeżdżając przez nasze miejscowości będziemy mogli zobaczyć dużą ilość reklam, które będą nakłaniać nas do skorzystania z tegorocznych okazji zakupowych w setkach sklepów z okazji Black Friday. Dowiedz się, jak z nich rozsądnie skorzystać!

Co kupić w trakcie wyprzedaży
W trakcie zakupowego szaleństwa, które zbliża się do nas wielkimi krokami, można natrafić na wiele ciekawych promocji w różnego rodzaju branżach odzieżowych, elektronicznych czy nawet salonowych, jak na przykład na zakup samochodu.
Bardzo duża społeczność właśnie w szczycie wyprzedaży Black Friday planuje zakup nowej lodówki, telewizora a nawet konsoli do gier, aby umilić sobie czas wspólnie ze znajomymi czy naszą drugą połówką.
Przed okresem zakupowym warto sprawdzić, co w ostatnim czasie mieliśmy na oku, aby w naszym mieszkaniu, ewentualnie domu, żyło się wygodniej. Z wieloletnich obserwacji wielu ludzi pracujących w sklepach elektronicznych śmiało stwierdza, że najlepszym asortymentem sprzedającym się w okresie promocyjnym są różnego rodzaju laptopy czy notebooki, drugie miejsce szczytujące na liście to RTV i AGD wszelkiego rodzaju, ostatnie miejsce zajmują telewizory oraz jednostki służące do grania w gry na kanapie, co w tym ostatnim zestawieniu idealnie się komponuje, specjaliści od działów sprzedażowych prognozują, że również w tym roku największe obniżki przypadną również na rodzaje artykułów przedstawionych powyżej.

Jak kupić najlepszy produkt?
Przed zaplanowaniem zakupu interesującego nas przedmiotu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić wstępne parametry (posłużmy się przykładem komputera przenośnego).
Na początku chcę zaznaczyć, że każda jednostka poza nazwą firmy może posiadać takie same podzespoły, co finalnie może nie oddawać upragnionych parametrów naszego sprzętu. Jeśli w komputerach, które posiadają takie same modele karty graficznej, ale posiadają kości RAM od innego producenta, nie będą działać z jednakową prędkością. Musimy wiedzieć czego potrzebujemy – jeśli kupując serce naszego sprzętu, musimy kierować się ostatnią literą w nazwie naszego procesora, występują tam litery U, H, F.
„U” jest jednostką niskonapięciową, która otrzymuje bardzo wytrzymałą baterię, wytrzymującą pracę biurową przez 12 godzin.
„F” oznacza procesor bez zintegrowanego układu graficznego, który idealnie będzie pasował dla osób chcących surfować po sieci, nie przykuwając wielkiej uwagi do podzespołów, a komputer służy im tylko do rozrywki takiej jak czytanie gazet czy przeglądanie treści na Youtube.
Ostatnim procesorem ze znamieniem jest literka „H” mówiąca nam o wysokonapięciowym dostarczaniu energii do komputera i pozostałego osprzętu, który przez pobór dużej ilości prądu jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym programom na przykład do obróbki graficznej czy do tworzenia własnych projektów programistycznych, choć bateria podtrzymująca nasz komputer nie wystarcza na długo, z tej racji ładowarkę zawsze trzeba mieć blisko siebie.
Po odpowiednim wybraniu procesora trzeba zwrócić uwagę na nasze preferencje wobec nowej maszyny, czy chcemy okazjonalnie włączyć nową wymagającą grę czy obejrzeć film w dobrej jakości. Wiadomo, że im mamy więcej wymagań od naszego komputera, tym cena będzie znacznie wyższa, ale właśnie od tego jest Black Friday, który z pełną świadomością łamie wszelkie schematy, gdzie można mieć bardzo dużo w dobrej cenie, choć jeśli – jak było wspomniane powyżej – potrzebujemy sprzętu do mniej wymagających zadań, ta cena drastycznie spada.
Ogólnikowo, na przykładzie komputera można idealnie przedstawić, że wybór osprzętu, który znajdziemy w środku jest bardzo ważny pod względem kompatybilności, tyczy się to lodówek, suszarek stacjonarnych na odzież czy wielu innych przedmiotów.
Dzięki zainteresowaniu się z czego jest wykonany szkielet naszego urządzenia czy w przypadku na przykład czajnika – jaką ma odporność na obciążenia napięciowe, będziemy mogli zakupić przedmiot, który będzie służył nam przez bardzo długi czas, co oczywiście równa się wyższej cenie, która jednak za pomocą corocznych promocji może nie obciążyć naszego budżetu.

Gdzie zajrzeć?
Na naszym podwórku mamy bardzo dużo sklepów z ciekawymi ofertami. Najlepsze promocje na Black Friday możemy znaleźć w dużych sklepach stacjonarnych takich jak Media Markt czy MediaExpert. Dla ludzi pragnących wydać jeszcze mniej, proponujemy zajrzeć na wszelkiego rodzaju strony zagraniczne z odpowiednią renomą, gdzie ceny mogą wahać się w przedziale 300-700 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *