Basen nie w tym roku

Wyznaczony przez wykonawcę w kolejnym wniosku termin zakończenia robót – 31 października – już minął, a basen nie jest gotowy. Wykonawca złożył następny wniosek o zmianę terminu wykonania zadania

Basen – jedna z największych inwestycji w Nowej Rudzie, w ramach której powstają trzy niecki basenowe, w tym jedna płytka dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski oraz budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną. Rozbudowany jest również parking, powstają też elementy małej architektury – huśtawki oraz stoły do tenisa stołowego. Wiadomo już, że na wniosek wykonawcy prace przy jego przebudowie potrwają o kilka miesięcy dłużej. Wykonawca złożył wniosek o zmianę terminu zakończenia prac do 31 stycznia 2021 r. Więc aneksowany będzie termin jak również aneksowana będzie kwota w związku z robotami dodatkowymi – zamiennymi. W chwili obecnej trwa analiza wniosku.
– Jesteśmy na końcowym etapie inwestycji, jak wiemy do końca października nie udało się jej zakończyć. Były prowadzone prace zamienne związane ze zmianami w projekcie, które zostały zatwierdzone, wpływ na termin zakończenia prac ma też sytuacja pandemiczna – wyjaśnia Tomasz Kiliński, burmistrz miasta Nowa Ruda.
Nieco więcej o problemach związanych z terminowym zakończeniem prac mówi nam Tadeusz Malik z noworudzkiej firmy „Kwadros”.
– Dopiero 18 października 2020 r. został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku projekt na roboty zamienne wykonywane na basenie, czyli ukształtowanie terenu, rozszerzenie komory technicznej, fundamenty pod pompy ciepła i zagospodarowanie terenu – tłumaczy. – Wykonywanie robót zamiennych wstrzymywało wykonanie robót z zakresu podstawowego. W związku z tym, termin automatycznie się przesunął i to nie z winy wykonawcy, tylko za sprawą projektu na roboty zamienne i związanych z tym prac – wyjaśnia Tadeusz Malik.
Dłuższa przebudowa parku
W poprzednim wydaniu tygodnika „Noworudzianin” informowaliśmy o złożonym przez wykonawcę zadania „Przebudowa parku przy ul Strzeleckiej… w Nowej Rudzie”, firmę „Kvanta Granit” z Przemyśla, wniosku o zmianę terminu zakończenia prac do 31 stycznia 2021 r.
– Wnioskodawca złożył wniosek o zmianę terminu zakończenia prac, tłumacząc to między innymi sytuacją epidemiczną, to jest coś, na co wskazuje praktycznie każdy z przedsiębiorców realizujących roboty – mówił przed tygodniem burmistrz Tomasz Kiliński. – Będziemy musieli się do tego odnieść, moim zdaniem to nie zagraża realizacji projektu, być może jest to słuszne i zasadne. Temat tak naprawdę dotyczy realizacji projektu, który w pewnym sensie obarczony jest sezonowością, bo jeżeli chodzi o park i jakąkolwiek roślinność, to wiemy, że teraz nie zrobimy tego, w zimie nie posadzimy. Dlatego nie chcę teraz oceniać tego wniosku, być może jest on zasadny – dodał.
Podana przez nas data 31 stycznia to skutek nieporozumienia, które wynikło nie z winy redakcji – wykonawca robót złożył wniosek o zmianę terminu zakończenia prac do dnia 30 kwietnia 2021 r.

Str. 3 w numerze 452 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 453
6-12 listopada 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *