Pamiętajmy, od dziś nowe obostrzenia

Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z trwającą pandemią koronawirusa. Oprócz tych zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów, są również apele

Od dzisiaj (sobota 7 listopada) większość sklepów w galeriach handlowych została zamknięta, a limit osób w placówkach handlowych ulega zmianie. Nowe limity to 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w placówkach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych lub 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych.
Otwarte w galeriach mają pozostać placówki, w których przeważająca działalność polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, gazet lub książek, artykułów dla zwierząt domowych, usług telekomunikacyjnych, części i akcesoriów do pojazdów samochodowych lub motocykli, paliw. Wyjątek dotyczy też placówek oferujących artykuły remontowo-budowalne i meble
Ponownie zamknięte zostają kina, teatry, muzea i galerie sztuki. W dalszym ciągu zamknięte pozostają lokale gastronomiczne – mogą jedynie oferować sprzedaż posiłków z dostawą lub na wynos.
Ograniczona została działalność hoteli. Od soboty z ich usług będą mogli skorzystać jedynie goście odbywający podróże służbowe.
W rozporządzeniu znalazł się również „(…) zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego.”

Zasada DDM
Dystans-Dezynfekcja-Maseczka – trzy istotne zalecenia, które należy przestrzegać „na każdym kroku” w czasie pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *