Kłodzki szpital zadba o małych pacjentów z Nowej Rudy i okolic

Decyzja dyrekcji szpitala ZOZ w Kłodzku, przenosząca tymczasowo oddział pediatryczny ze szpitala w Nowej Rudzie do szpitala w Kłodzku, jest wynikiem polecenia wojewody dolnośląskiego, nakazującego utworzenie najpierw 62 miejsc dla pacjentów covidowych, a następnie kolejnej decyzji zwiększającej ilość o dodatkowe 40 miejsc

Łącznie szpital powiatowy ZOZ w Kłodzku ma zapewnić docelowo 102 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Jak informuje dyrektor szpitala ZOZ w Kłodzku, obecnie zajętych jest 57 łóżek covidowych.
– Kolejne łóżka można przygotować, tylko skąd wziąć niezbędny personel do pracy? – pytają wojewodę, Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, wraz z Jadwigą Radziejewską, dyrektor szpitala.
Dyrektor ZOZ w Kłodzku podjęła decyzję, w wyniku której włączony został noworudzki oddział pediatryczny do kłodzkiego.
Jak czytamy na facebookowym profilu Starostwa Powiatowego w Kłodzku:
„W związku z małą ilością pacjentów na dziecięcym oddziale w Nowej Rudzie, gdzie ostatniej doby znajdowała się trójka dzieci, którymi opiekowało się 9 pielęgniarek, 3 salowe oraz lekarz prowadzący (łącznie 13 osób), oddział pediatryczny na czas pandemii zostanie przeniesiony do Kłodzka, a noworudzki personel medyczny z tego oddziału wesprze personel kłodzki w pracy przy utworzonych nowych miejscach covidowych oraz na oddziale internistycznym.
Decyzja ta jest najlepsza z możliwych.
W dalszym ciągu zapewnione jest leczenie szpitalne chorych dzieci i w kłodzkim oddziale zapewniona jest pełna diagnostyka, całodobowe laboratorium, a także dostępne na miejscu konsultacje specjalistyczne.
Jeżeli kwestionowana jest zasadność tej decyzji, to należy wziąć pod uwagę czarny scenariusz, zlikwidowania Oddziału wewnętrznego lub kardiologicznego, żeby stworzyć nakazane przez wojewodę miejsca covidowe.
Gdzie wówczas chorzy będą się leczyć ?
Mieszkańców Nowej Rudy i okolic prosimy o wyrozumiałość, sytuacja jest wyjątkowa i bardzo trudna, a zarzucanie złych intencji dyrekcji szpitala, w obecnej sytuacji nie powinna mieć miejsca.
Podejmowane decyzje w sytuacji wzrostu zakażeń Covid-19, mają na celu przede wszystkim zapewnić dostępność do świadczeń medycznych oraz zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim mieszkańcom powiatu kłodzkiego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *