Co dalej ze stadionem?

Nadal nie wiadomo, co dalej ze stadionem przy ul. Górniczej w Drogosławiu

Obiekt wybudowany przez byłą Kopalnię Węgla Kamiennego „Nowa Ruda”, od kilku lat stoi i popada w ruinę. Obecnie właścicielem obiektu jest Starostwo Powiatowe w Kłodzku, które chciało go sprzedać. Dziś jest w stanie przekazać obiekt za przysłowiową złotówkę miastu.
Zaraz po wybudowaniu, na stadionie mecze rozgrywał GKS Piast Nowa Ruda, według koncepcji ówczesnych decydentów obiekt miał być większy i nowocześniejszy niż ten przy ul. Sportowej. Pomysł nie wypalił. Była szkoła górnicza weszła w posiadanie stadionu, natomiast w domku klubowym utworzono schronisko TAU. Od 2013 r. stadion wraz z domkiem klubowym kłodzkie starostwo chciało sprzedać, niestety przez lata nie znalazł się chętny na zakup. Władze powiatu chcą bezpłatnie przekazać stadion miastu Nowa Ruda.
– Chcemy przekazać ten obiekt, ale miasto nie jest zainteresowane jego przejęciem. Rozmawiałem wielokrotnie z panem burmistrzem Tomaszem Kilińskim, który twierdzi, że jemu kolejny stadion sportowy w Nowej Rudzie nie jest potrzebny – wyjaśnia Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. – Co prawda, na terenie tym nie musi koniecznie funkcjonować stadion, ale kłopot jest taki, że jest tak zbudowany, że naokoło boiska zbudowana jest widownia i problem jest taki, że zmiana tego na cokolwiek innego, kosztowałaby potężne pieniądze. Kiedyś był pomysł, żeby tam znajdowała się część kopalni, na koncesje której ciągle czekają, ale koncepcja ta upadła, bo oni zakład przeróbczy wybudują sobie w Ścinawce i powiem szczerze, że nie mamy pomysłu, co z tym zrobić – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.
– O ile pamiętam takiej propozycji nie było, ale był pomysł powiatu kłodzkiego związany z ewentualną jego sprzedażą, z przeznaczeniem terenu pod handel-usługi, bądź pod mieszkalnictwo. Moim zdaniem ani pod jedno, ani pod drugie ten teren się nie nadaje, bo wymagałby ogromnej przebudowy i nakładów finansowych – sporym ograniczeniem są w tym przypadku wybudowane spore trybuny. Według mnie stadion powinien wrócić pod opiekę szkoły, która powinna móc korzystać z tego obiektu – tak jak to było wcześniej. Powiat, będący właścicielem obiektu, powinien nie inwestując zbyt dużych pieniędzy doprowadzić go do porządku i przekazać do korzystania przez uczniów Noworudzkiej Szkoły Technicznej – mówi burmistrz.

Str. 3 w numerze 455 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 455
20-26 listopada 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *