Trwa kolejna akcja Świątecznej Paczki

Od ubiegłej soboty trwa coroczna, 20 już edycja akcji Szlachetna Paczka. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób, które często wstydzą się o nie prosić

Potrzebującą rodzinę można wybrać na stronie Szlachetnej Paczki www.szlachetnapaczka.pl. Tam też można sprawdzić, jakie są jej potrzeby. To najczęściej artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki, zabawki czy sprzęt AGD. Wolontariusze Szlachetnej Paczki wciąż powiększają bazę potrzebujących.
W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Paczki zostaną rozdane 12 i 13 grudnia w czasie tzw. Weekendu Cudów.
Szlachetna Paczka, to jeden z największych i naj­skuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach programu, już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie, przekroczyła 45 milionów zł.

Str. 7 w numerze 455 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 455
20-26 listopada 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *