Pomysł na wykorzystanie budynków po szkole

Urzędnicy noworudzkiego magistratu mają pomysł na wykorzystanie dwóch budynków szkolnych przy ul. Sportowej i przy ul. Fredry, których uczniowie, po likwidacji gimnazjów, 1 września 2017 r. zostali przeniesieni do byłej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kopernika. Mowa oczywiście o gmachach Szkoły Podstawowej nr 2

Sprawą zainteresowali naszą redakcję mieszkańcy osiedla Piastowskiego, którym na sercu leżą budynki szkolne stojące od jakiegoś czasu puste.
– Nie wiadomo, co się dzieje wewnątrz, czy są ogrzewane, czy nie popadną w ruinę, a później miasto będzie to chciało sprzedać za bezcen. Pytań jest wiele, trzeba o nie zadbać i pomyśleć o ich wykorzystaniu, póki są jeszcze w dobrym stanie technicznym – mówi jedna z mieszkanek osiedla.
Według burmistrza Nowej Rudy, obiekty nie będą stać niewykorzystane. Jak tłumaczył w trakcie rozmowy z dziennikarzami tygodnika „Noworudzianin”, są pomysły na ich zagospodarowanie.
– Są dwa budynki po tzw. „dwójce”, przy ul. Fredry i przy ul. Sportowej. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, to założenia są takie, że przygotowujemy tam projekt adaptacji tego budynku na kolejny w mieście żłobek. Natomiast co do górnego budynku szkoły, są pewne koncepcje jego wykorzystania. Być może stworzymy tam np. dom pobytu seniora, bądź dojdzie do sprzedaży tego budynku, jeżeli znajdzie się ktoś chętny, a z tym nie jest łatwo – tłumaczy Tomasz Kiliński. – Jeżeli chodzi o nasze działania, to podkreślam, że to jest jeszcze w sferze pomysłów, czy też mówiąc nieco precyzyjniej, fiszek projektowych, koncepcyjnych, składanych jako propozycje projektowe do nowych programów, mówię ewentualnie o domu seniora. Nie jest to jednak jeszcze żadna faza projektowa – dodaje Tomasz Kiliński.

Str. 5 w numerze 455 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 455
20-26 listopada 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *