Kto kierował samochodem?

Radny Rady Miejskiej w Nowej Rudzie kilka dni temu został zatrzymany z promilami. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, straci mandat

W poniedziałek 16 listopada w Sokolcu, policjanci zatrzymali 42-latka z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
– Trwają czynności wyjaśniające, czy za kierownicą siedział on, czy też nie. Póki co, nie można jednoznacznie stwierdzić, że to on kierował, gdyż samochód stał na poboczu – informuje komendant noworudzkiego komisariatu podinsp. Arkadiusz Michalski.
Czynności wyjaśniające z art. 178a § 1. prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Paragraf ten mówi: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
– Ubolewam, że takie sytuacje mają miejsce. Każdy radny odpowiada za swoje życie, za swoje działania. My, jako rada miejska, nie jesteśmy od tego, ani nie możemy mu zwracać uwagi, żeby się zmienił. Jeżeli się okaże, że to on kierował i pan radny zostanie rzeczywiście skazany, a wyrok będzie prawomocny, to ja – zgodnie z prawem – przystąpię do procedury związanej z wygaszeniem jego mandatu – mówi Andrzej Behan, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Rudzie.

Str. 8 w numerze 455 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 455
20-26 listopada 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *