Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych

W badaniu w ramach programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.
Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Nowej Rudzie 14 grudnia w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Strzelecka 2a.
Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych, przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami.
Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.
Zachęcamy panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej, o nie zwlekanie z ich realizacją.
Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.
Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1951.
Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego, badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.
Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety.
Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.
Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Str. 2 w numerze 456 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 456
27 listopada – 3 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *