Jakie wybrać konto dla studenta?

Założenie własnego konta bankowego to ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Warto więc wybrać uczciwy bank, który spełni nasze oczekiwania. Jakie konto wybrać i czym się sugerować?

Własne konto jako dobry krok w dorosłość
W dzisiejszych czasach bankowość online odgrywa coraz większa rolę. Doceniamy możliwość załatwienia większości formalności przy pomocy Internetu bez wychodzenia z domu, szczególnie w obecnych czasach. Możemy dzięki niemu bez problemu zapłacić za zakupy w sklepach internetowych, otrzymać pensję czy stworzyć konto oszczędnościowe. To również dobry sposób na kontrolowanie swojego budżetu, ponieważ widzimy wszystkie swoje wydatki. Bywa, że jest to niezbędne do codziennych czynności – rynek e-commerce rozwija się z roku na rok, a w obecnej sytuacji często nie mamy możliwości zrobienia zakupów stacjonarnie i pozostają nam jedynie zakupy online, do których wymagane jest posiadanie konta. Dlatego też wiele osób już w wieku nastoletnim chce założyć własne konto. Jest to ważne, aby od najmłodszych lat doceniać wartość pieniądza i umiejętności zarządzania nimi. Najlepszą nauką jest z pewnością praktyka i założenie własnego konta. Większość banków zdaje sobie sprawę z potencjalnych klientów, jakimi są wchodzący w dorosłość obywatele, więc przygotowano dla nich wiele promocji i korzystnych ofert. Warto najpierw zapoznać się ze wszystkimi i wybrać tę, która odpowiada nam najbardziej.

Wybierz rozsądnie
Przed wyborem banku, w którym założymy konto, warto zastanowić się, który z nich będzie najbardziej nam odpowiadał. Ważnym aspektem jest to, aby był godny zaufania – w końcu powierzamy mu swoje oszczędności. Najlepiej wybrać więc ten, który istnieje na rynku kilkanaście lat i można mu zaufać. Istotne są również warunki prowadzenia konta – czy istnieją dodatkowe opłaty za wpłaty czy wypłaty w bankomacie, jaka jest wymagana ilość transakcji w celu darmowego posiadania karty, a także czy istnieją gratisy zachęcające nas do założenia konta. Wśród najbardziej stabilnych banków z pewnością przoduje Bank Pekao, mBank, ING Bank, GetIn Bank, BNP Paribas, Millenium Bank, Santander, Alior Bank oraz PKO Bank Polski. Większość z nich oferuje 0 zł za przelewy, prowadzenie konta, obsługiwanie karty, jak i usługi w bankomacie. W niektórych przypadkach są to symboliczne kwoty do 5 zł przy pewnej minimalnej kwocie koniecznej do obrotu w miesiącu. Bank Pekao ponadto proponuje możliwość założenia konta tylko na zrobienie zdjęcia „selfie”, bez wychodzenia z domu i z możliwym bonusem 100zł! Warto podeprzeć swój wybór wiarygodnym rankingiem kont na www.bankier.pl/smart/konto-dla-mlodych. Ciekawym rozwiązaniem jest również podsumowanie wszystkich najpopularniejszych kont dla młodych, a także dla dzieci. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy porównać konkretne banki ze sobą, aby wybrać ten, który jest najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Mamy możliwość również sortowania wyników według najniższej opłaty za prowadzenie konta, a także popularności.

Dobre nawyki
Należy pamiętać, że własne konto to duża odpowiedzialność. Ważne jest odpowiednie dbanie o bezpieczeństwo i niepodawanie nikomu swojego hasła. Nie należy również logować się do banku z niezaufanych źródeł Internetu czy publicznych sieci WiFi. Ograniczy to możliwość włamania i utracenia swoich dochodów. Dobrą praktyką jest również nawyk oszczędzania. Warto założyć oddzielne konto oszczędnościowe, na które co miesiąc będziemy przelewać określoną kwotę. Po pewnym czasie uzbiera się większa suma, którą możemy wydać na droższy sprzęt elektroniczny czy wakacyjny wyjazd. Jeżeli dostaniemy większą gotówkę, dobrze jest odłożyć ją na lokatę. Przeszkodzi to nam w nierozsądnym wydawaniu oszczędności, a ponadto po pewnym czasie oprocentowanie zapewni nam pewną dodatkową kwotę. Przed założeniem własnego konta warto zastosować się do tych zasad i szybko wdrożyć je w życie, aby cieszyć się świadomą kontrolą swoich finansów i uniknąć problemów w dorosłym życiu. Istotne jest również wybranie odpowiedniego rodzaju konta po to, by jak najlepiej z niego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *