Cały czas działamy

W związku z epidemią koronawirusa, już po raz drugi w tym roku w całej Polsce ośrodki kultury, kina, muzea, czy teatry zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Tak też jest w przypadku Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie

Pracownicy naszego ośrodka kultury nie próżnują – codziennie pracują planując i przygotowując się do działalności w czasie poluzowania restrykcji sanitarnych, a obecnie szykują się do dużych on-linowych wydarzeń artystycznych.
– Pierwsze z nich to koncert, który odbędzie się 22 grudnia, a który pozwoli teraz dzieciom, z zachowaniem reżimu sanitarnego, na ćwiczenia przed jego finałem. Koncert ten będzie emitowany on-line dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Występ to podarunek świąteczny dla noworudzian, a równocześnie w ten sposób sygnalizujemy, że nasz ośrodek funkcjonuje – mówi Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.
Jesteśmy dumni z tego, że możemy także pomóc w realizacji koncertu pn. „Światełko dla Hani” – to wydarzenie także on-line już 12 grudnia o 18 00. Póki co, Agnieszka Kruk, główny organizator akcji, prowadzi wiele licytacji do których i my gorąco namawiamy!
Przed świętami ogłosiliśmy w sieci wiele ciekawych konkursów dotyczących świąt Bożego Narodzenia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
Cały czas (choć do końca nie wiemy jak to będzie ostatecznie wyglądało) robimy przygotowania do WOŚP.
Oczywiście nie próżnuje także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Karolina Popiel wraz ze studentami przygotowała szereg zajęć i wykładów dla słuchaczy uczelni.
Dzięki pomysłowości Agaty Pilarskiej i Działowi Kulturalno-Artystycznemu przygotowano przed placówką domek świętego Mikołaja, cieszący się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w 10.
– Domek świętego Mikołaja cieszy się niesamowitym powodzeniem. Myślę, że jest to miejsce, które w przyszłości będzie stanowiło najlepsze miejsce do snucia świątecznych marzeń przez naszych mieszkańców. Teraz wygląda uroczo i klimatycznie, a już mamy pomysły na jego rozbudowę – dodaje.

Nie tylko kultura
Faktem jest też, że okres ten wykorzystywany jest do prac remontowych. Jak mówi dyrektor, malowane są sale, gruntownie przebudowywane są dwie toalety, trwały także prace konserwacyjne sprzętu kinowego oraz przeglądy systemów grzewczych.
– Piszemy także i składamy wnioski o granty ze środków pozabudżetowych, gros osób jest w to właśnie zaangażowanych. Przygotowujemy wniosek ministerialny dotyczący Festiwalu Folkloru i Przyszłorocznego Jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, złożone zostały także wnioski związane z infrastrukturą MOK-u. Chcielibyśmy stworzyć dodatkowo salę dydaktyczną, w której mogłyby odbywać się wystawy i zajęcia dotyczące szeroko rozumianej ekologii – mówi Wojciech Kołodziej.

Str. 11 w numerze 458 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 458
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *