Kolejny przejaw głupoty

Kolejny przejaw skrajnej głupoty – ktoś zniszczył elewację budynku przy ul. Piastów 16 w Nowej Rudzie. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że dopiero co zakończył się remont kamienicy

Przystanki, bloki, kamienice – grafficiarze-wandale nie oszczędzają niczego. Nie pozostawaj obojętnym! O sprawcach wandalizmu informuj natychmiast policję. Możesz to zrobić także anonimowo!
Niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. „Zapominają” chyba o tym osoby, które dopuszczają się niszczenie mienia w tym nanoszenia na budynkach tzw. graffiti. Niestety do takiego przypadku doszło w miniony weekend w Nowej Rudzie. Na razie nieustalony sprawca, który bezmyślnie naniósł bohomazy – bo inaczej tego nazwać nie można – na świeżo wyremontowaną elewację budynku przy ul. Piastów 16.
Noworudzcy policjanci przyjęli już w tej sprawie pisemne zawiadomienie. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie wysokości strat i wykrycie sprawcy. Być może pomocny będzie przy tym miejski monitoring.

Nie bądźmy obojętni!
Policjanci przypominają, że bycie wandalem się nie opłaci, a służy temu choćby zapis przestępstw określonych w ­artykule 288 kodeksu karnego, który dotyczy niszczenia cudzego mienia.
Przepis ten stosuje się zarówno do uszkodzenia sprzętów użyteczności publicznej, jak i prywatnej własności. Z policyjnych analiz wynika bowiem, że wielokrotnie bez żadnego powodu sprawcy niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Takie chuligańskie wybryki są bardzo uciążliwe i kosztowne dla właścicieli zdewastowanych przedmiotów oraz dla zarządców poszczególnych Wspólnot Mieszkaniowych, spółdzielni i instytucji, do których należą budynki czy też sprzęty.
Ważną, a może jednak najistotniejszą rzeczą jest jednak uczulanie mieszkańców na to, co dzieje się w okolicy ich miejsca zamieszkania. Wielokrotnie zdarza się, że dzięki szybkiej i przytomnej reakcji świadków, policjanci zatrzymują sprawców niszczenia mienia na gorącym uczynku przestępstwa.
Pamiętajmy, że nie wolno być obojętnym na akty wandalizmu i należy zawiadamiać o takich spostrzeżeniach policję. Otoczenie w którym żyjemy jest dobrem wspólnym i na każdym spoczywa społeczny obowiązek dbania o nie. Dzwoniąc na policję można zachować anonimowość, a połączenie na numer alarmowy 112 jest bezpłatne.

Str. 5 w numerze 460 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 460
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *