Platforma schodowa w DPS-ie

Dom Pomocy Społecznej jest placówką stacjonarną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie – 50 chłopców. Prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej

Dom Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej istnieje od 1946 r. Chłopcy, którzy są kierowani do domu są coraz bardziej obciążeni fizycznie i umysłowo. Opieka nad nimi jest bardziej wymagająca. Opiekunami są głównie kobiety, którym ciężko jest podnosić podopiecznych. Każde święto, czy urodziny chłopców, odbywają się na parterze w jadalni i dotąd nie wszyscy mogli wspólnie świętować ze względu na utrudnienia. Podopieczni są spragnieni poczucia i wspólnoty.
W ostatnim miesiącu dzięki wsparciu Fundacji PZU możliwy był zakup platformy schodowej w budynku głównym DPS-u. Otwiera to wiele możliwości dla podopiecznych, którzy teraz – w dobie pandemii – są pozbawieni możliwości odwiedzin ze strony rodzin i znajomych. Chłopcy będą mogli być przemieszczani bez problemu na piętra. Platforma schodowa była od dawna wielkim marzeniem. W DPS-ie znajduje się także Niepubliczny Zespół Szkół i w ramach zajęć uczniowie i nauczyciele będą korzystać z platformy.
– Jesteśmy wdzięczni Fundacji PZU za wsparcie i pomoc przy realizowaniu tak ważnego dla nas projektu. Wierzymy, że dobro wraca zawsze pod wieloma postaciami. A ten projekt przyniesie dla naszego Domu Pomocy Społecznej wiele dobra. Nie jesteśmy tylko placówką, ale od zawsze chcemy stwarzać naszym mieszkańcom swoisty dom pełen ciepła i miłości. Teraz poczucie wspólnoty będzie silniejsze bo każdy z mieszkańców jest dla nas jednakowo ważny i nikt nie zostanie odosobniony – mówi s. Estera Barbara Markowska.

Str. 2 w numerze 460 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 460
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *