Paczuszka dla Maluszka

W poniedziałek, 14 grudnia zakończyła się w Nowej Rudzie bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest szczecińska Fundacja Małych Stópek – organizacja pozarządowa, której misją jest zmiana postaw społecznych oraz ochrona każdego poczętego dziecka, niezależnie od warunków i okoliczności, w jakich się poczęło. Prezesem fundacji jest ks. Tomasz Kancelarczyk

Dzięki ludziom o dobrym sercu udało się zebrać : 54,58 kg środków spożywczych dla najmłodszych (mleko w proszku, odżywki, kaszki itp.), 17 opakowań pieluszek jednorazowych, 31 opakowań chusteczek do pielęgnacji maluszka, 5,7 kg proszków do prania, 9,15 l szamponów i płynów do kąpieli dla najmłodszych, 1,44 kg kremu do pielęgnacji. Wartość zebranych środków to ok. 2.600 zł. Decyzją zarządu fundacji zebrane produkty zostały przekazane do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Wierzbicach.
Dyrektor zakładu s. Lidia Szudra wyjaśnia, że jest to placówka całodobowa, całoroczna. Przebywają w niej dzieci z niesprawnością fizyczną lub intelektualną, najmłodsze to dzieci cztero-, pięciomiesięczne. W zakładzie objęte są pełną opieką medyczną – pracuje tu lekarz pediatra, zakład zatrudnia wykwalikowane pielęgniarki, a dwa razy w tygodniu dyżur pełni stomatolog. Zakład prowadzi rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, dzieci realizują tutaj obowiązek szkolny. Większość dzieci przebywających w ośrodku jest kierowana tu na podstawie orzeczenia sądu.
– My tworzymy im taki dom, chociaż nigdy nie zastąpi to życia w prawdziwej rodzinie – mówi siostra Lidia.
Zapytana o trudności, brak kontaktów ze światem zewnętrznym – spowodowany sytuacją w kraju – siostra odpowiada:
– Staramy się być takim domem otwartym, żeby dzieci miały kontakt nie tylko z siostrami i pracownikami, ale też z ludźmi z zewnątrz. Pracują tu wolontariusze, odwiedzają nas różne grupy. Jak jest ciepło organizujemy różne imprezy w parku – opowiada s. Lidia.
„Dziękując za Miłość okazaną mieszkańcom naszego Domu, życzymy, by wraz ze Światłem Betlejemskiej Gwiazdy, wszędzie dotarła pełnia miłości, dobra i pokoju objawiona w Dzieciątku, a Nowy Rok by przyniósł radość, szczęście i spełnienie marzeń” – pisze siostra Lidia w życzeniach skierowanych do ­ofiarodawców.
I jeszcze życzenia od ks. Tomasza Kancelarczyka:
„Drogi Darczyńco, życzymy Ci, abyś z nastaniem nocy, pośród wielu gwiazd, zawsze potrafił dojrzeć tę jedną jedyną, która zaprowadzi Cię do Jezusa i jago Matki”.
A ja od siebie mówię wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji „Paczuszka dla Maluszka”, niech Cię Pan błogosławi i strzeże.
koordynator akcji w Nowej Rudzie

Str. 3 w numerze 460 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 460
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *