Ze świątecznymi życzeniami dla Rodaków na Kresach

Po raz kolejny wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, na czele z dyrektorem Arturem Chorzępą zorganizowali zbiórkę świątecznych paczek dla Rodaków na Kresach

Pomimo panującej pandemii i wszystkich trudności z tym związanych, mieszkańcy gminy Nowa Ruda pokazali, że pomaganie Rodakom mają w sercach. Pokazali, że pomimo dzielącej ich odległości, chcą w dniu Bożego Narodzenia, składając Rodakom świąteczne życzenia, podzielić się symbolicznie wigilijnym opłatkiem, symbolem pojednania, przebaczenia, miłości i przyjaźni. Chcą także przyczynić się do tego, aby na wigilijnym stole u Polaków, którym na skutek zawieruchy historii przyszło żyć poza granicami naszej ojczyzny, nie zabrakło niczego. Darczyńcy przekazali łącznie 94 świąteczne paczki.
Dziękujemy za wielkie wsparcie i pomoc w zbiórce darów wspólnocie samorządowej na czele z Adrianną Mierzejewską, wójtem gminy Nowa Ruda. Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców, za Państwa wielkie serca, za to, że po raz kolejny pokazaliście co jest prawdziwą istotą człowieczeństwa.
W imieniu Rodaków życzymy Państwu zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze, miłości, pogody ducha i pokoju. Niech to Boże Narodzenie odnowi w nas wszystkich dobro i pomoże dostrzegać człowieka w każdym, kogo spotkamy na naszej drodze.
Wolontariusze z Jugowa

Str. 3 w numerze 460 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym tutaj.Numer 460
11-17 grudnia 2020 r.POBIERZ ZA DARMO TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *