Od soboty tylko w maseczkach

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

– Przekroczyliśmy barierę 10 tys. zakażeń. Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W województwie warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19% – powiedział minister Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji w sprawie sytuacji epidemicznej w Polsce.
W wojewódzkie warmińsko-mazurskim powrócono do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykane zostają hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.
– Od 27 lutego wprowadzamy kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki – powiedział minister Adam Niedzielski.
Kwarantanna nie dotyczy także osób posiadających aktualny negatywny wynik testu.
Od soboty 27 lutego wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczkami, a nie przyłbicami, szalikami, kominami, czy chustami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *