Stroikowy dublet

Podstawowym celem spotkań w ubiegłym tygodniu było zwieńczenie cyklu tematów związanych z tworzeniem elementów składowych świątecznego stroika

Rzutem na taśmę osiągnięto zamierzony cel. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy warsztatów łączyli wykonane przez siebie elementy, wzbogacając je gotowymi ozdobnikami o charakterze wielkanocnym, a zarazem wiosennym. Za oknem niestety iskrzyły płaty śniegu, ale w świetlicy zapanował wiosenna atmosfera. Forma stroików przypominała ptasie gniazdo pełne jesiennych pozostałości w postaci gałązek i owoców. Wkrótce zagnieździł się w nim kurczak wykonany przez dzieci z wełnianego pomponika. Został otoczony różnorodnymi i kolorowymi jajeczkami– naturalnymi pisankami natury oraz zielenią i żółcią pierwszych kwiatów. W ten sposób wszystkie dzieci zaskoczą rodziców osobistą i niecodzienną wizją tradycji świątecznych i wielką przemianą natury, czyli wiosną. Pozostał jeszcze jeden element programowy zajęć istotny dla dzieci z żyłką poszukiwacza uzależniony jednak od aury – igraszek bardzo niesfornej Marzanny.
relacja i fot. Zbigniew Babiak

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa realizuje zadanie publiczne Gminy Nowa Ruda pod nazwą: „Prowadzenie Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów”. Zadanie finansowane przez Gminę Nowa Ruda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *