Umicore – lokalny partner dla szkolnictwa

Umicore Autocat Poland przykłada dużą wagę do rozwoju lokalnej społeczności, szczególnie w kwestii edukacji. Od kilku lat współpracuje z lokalnymi szkołami. Nie tylko edukuje najmłodszych członków naszej społeczności, ale również wspomaga ich finansowo. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo przekazało uczniom nowoczesny sprzęt, który ułatwi i wspomoże zdobywanie wiedzy

Przedsiębiorstwo Umicore zainicjowało dwa projekty wspierające lokalną edukację.
Edukacja z wykorzystaniem nowych technologii stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale także dla szkół.
– Wiedząc, że braki sprzętowe to jeden z głównych problemów edukacji zdalnej w dobie pandemii Covid-19, postanowiliśmy wspomóc podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie – mówi Magdalena Ryż, HR Manager Umicore Autocat Poland. – Aby zapewnić dzieciom sprzęt potrzebny do edukacji zdalnej w czwartek 18 lutego przekazaliśmy na ręce dyrekcji szkoły 10 tabletów marki Huawei – dodaje.
– Tablety powiększyły bazę szkoły i są cennym podarunkiem, szczególnie teraz, w czasie pandemii i związanymi z nią wyzwaniami kształcenia na odległość – mówi Jarosław Przybył, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie.
Inny projekt edukacyjny Umicore rozpoczęło w 2018 roku nawiązując współpracę z Zespołem Szkół Technicznych nr 1 w Kłodzku. W ramach partnerstwa firma przekazuje nie tylko wiedzę, ale także finansowe wsparcie uczniów, w postaci stypendiów czy też zakupu sprzętu, który pozwala rozwinąć kluczowe umiejętności. Dlatego, do uprzednio zakupionego dygestorium laboratoryjnego, przekazano kolejny profesjonalny sprzęt – precyzyjne wagi laboratoryjne Steinberg Systems, które w poniedziałek 8 lutego, z rąk Magdaleny Ryż odebrał dyrektor Rafał Olecha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *