Pierwsza Runda Marten Tarmac Masters – 5 Tech-Mol Rally Nowa Ruda

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty byli najszybszą załogą w Tech-Mol Rally 2021
Najniższy stopień podium dla OutPoint Rally Team (C2 CUP)!

W miniony weekend odbył się 5 Tech-Mol Rally, który zaliczany jest do cyklu Marten Tarmac Masters 2021. Zawody odbyły się na terenie gminy Nowa Ruda, a dokładniej w Przygórzu i Czerwieńczycach. Na zawodników czekało sześć wymagających odcinków specjalnych o zmiennej charakterystyce.
Załogi z całego kraju, w tym ścisła czołówka Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przygotowująca się do zbliżającego się Rajdu Świdnickiego, rywalizowały na technicznych i nierównych partiach w Przygórzu oraz bardzo szybkich przejściach przez mocno odciążające hopki w Czerwieńczycach.
Dla załogi OutPoint Rally Team (A. Ciuksa/F. Bądkowski) była to domowa runda, jednak wbrew pozorom bardzo dobrej znajomości trasy, rywale nie dawali odetchnąć, co przerodziło się w zaciętą rywalizację na ułamki sekund.


fot. ART OF FOTO.PL – Bartłomiej Żywarski

– Trudny okres przygotowań, jaki mieliśmy przed tą rundą, nie pozwalał się skupić w 100% nad obraniem odpowiedniej taktyki. Na parę dni przed startem były problemy z instalacją elektryczną naszej c2, a w przeddzień zawodów awarii uległ rozrusznik. Oczywiście udało nam się nad tym wszystkim zapanować i w pełni sprawnym autem przystąpić do rywalizacji, która potem okazała się bardzo zacięta – ale oto chodzi w tym sporcie – mówi pilot Filip Bądkowski.
Po 4 rozegranych odcinkach załoga Aleksander Ciuksa i Filip Bądkowski (Citroen C2 / C2 CUP Class) plasowała się na 2 miejscu w klasie Citroena z przewagą 0,7 s nad 3 miejscem, co zapowiadało mocną i ciekawą walkę na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych. Finalnie rywale okazali się szybsi w Czerwieńczycach, a wygrana z nimi w Przygórzu tylko o 0,1 s zadecydowała o spadku na trzecią lokatę – ustępując jedynie o 0,3 s.
– Szczególne podziękowania i gratulacje należą się organizatorom – ekipie Tarmac Masters, za zorganizowanie tak ciekawych, trudnych i szybkich zawodów. Spodziewaliśmy się, że rywale nie odpuszczą, a znajomość przez nas terenu na niewiele się zda. Każdy z naszej klasy jest bardzo szybki i dysponuje bardzo dobrym – i identycznym jak nasz – sprzętem, co pokazują wyniki – mówi kierowca Aleksander Ciuksa. – Jeżeli po przejechaniu blisko 50 km „na ostro”, na ciągle pogarszającej się nawierzchni – bo z każdym kolejnym samochodem pojawiało się coraz więcej brudu na drodze, różnica między nami a naszymi bezpośrednimi rywalami wynosi 0,3 sekundy, to świadczy tylko o tym, że pozostała część sezonu będzie równie wyrównana i ciekawa – dodaje.


fot. Paweł Neumann

fot. ART OF FOTO.PL – Bartłomiej Żywarski

Podziękowania należą się partnerom zespołu, którzy uwierzyli w załogę – ten wynik to również ich zasługa, a są nimi: Grupa OutPoint z Wałbrzycha (OutPoint – Kompleksowe Wykonawstwo Budowalne i OutPoint – Agencja Zatrudnienia), Auto Serwis Wojciech Nowak z Nowej Rudy, Ogrody Szmidla ze Świebodzic, Firma Instalacyjna Panter z Wałbrzycha.
Aby śledzić na bieżąco poczynania załogi A. Ciuksa/F. Bądkowski, jako patron medialny, serdecznie zapraszamy na facebook’owy fanpage zespołu oraz na www.noworudzianin.pl.

W najszybszej klasie PRO, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (VW Polo R5) wygrali cztery z sześciu odcinków specjalnych i triumfowali w pierwszej rundzie Marten Tarmac Masters. Drugie miejsce w Rajdzie Okręgowym Tech-Mol Rally zajęli: Wojtek Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Załoga Skody Fabii Rally2 evo straciła do zwycięzców 2,8 s. Czołową trójkę rajdu i klasy Pro skompletowali Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik (VW Polo R5) (+33,2 s).
Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (Hyundai I20 R5) po ostatnim oesie spadli na czwarte miejsce. Z podium rozminęli się o 1,7s.
– Cieszę się, że oprócz nas wystartowali też inni szybcy zawodnicy z RSMP. Rywalizacja w takim gronie jest nie tylko bardziej emocjonująca, ale też daje lepsze efekty. Dziś musieliśmy być w pełni skoncentrowani, by z nimi wygrać, a przede wszystkim – dobrze wykorzystywać możliwości samochodu – powiedział Tomasz Kasperczyk. – Jestem zadowolony, ale wiem, że w Świdnicy wszystko zaczynamy od nowa, a dzisiejszy wynik będzie po prostu historią. Posprawdzamy jeszcze kilka rzeczy, przeanalizujemy kilka elementów, bo chodzi o to, żeby za dwa tygodnie poprawić nasz najlepszy wynik osiągnięty w Górach Sowich, czyli trzecie miejsce – dodał.


fot. Łukasz Wąsik

W klasyfikacji PRO1 triumfowali Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar. W pierwszym starcie Fiestą Rally3 byli piątą załogą Tech-Mol Rally. W rajdzie i w klasie uplasowali się za nimi najszybsi w ośce – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (+16,1 s)
Druga runda Marten Tarmac Masters 2021 odbędzie się w dniach 8-9 maja w okolicach Głubczyc w województwie opolskim – będzie to 3 Rally Głubczyce.


fot. Łukasz Wąsik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *