Danuta Awolusi
Nie mówiąc nikomu

Laura żyje w złotej klatce. Ma wszystko, więc dlaczego jest nieszczęśliwa? Skrywa swoje uczucia, poglądy, myśli. Nie wie o nich świat, nie wiedzą znajomi, wiedzieć nie musi też rodzina. Kobiecie wydaje się, że nie czyni nic złego, że to co ukryte nikomu nie szkodzie. Jednak, jak długo można milczeć. Skrywane tajemnice zaczynają boleć i trawią naszą bohaterkę niczym nieuleczalna choroba. Z drugiej strony okropne plotki, które nie cichną na temat jej męża też robią swoje. Laura traci chęć życia i zamyka się w czterech ścianach.
To wciągająca powieść, która angażuje czytelnika od pierwszej strony. Wielowątkowa, zaskakująca historia o odkrywaniu siebie, swoich niewinnych sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. To też książka o wewnętrznej sile kobiecej, która w obliczu ratowania rodziny może zdziałać wiele. Równolegle z historią Laury poznajemy tajemniczą Ukę. Kobietę włóczącą się po cmentarzach i żyjącą we własnym świecie. Spotkanie z Laurą bardzo dużo zmieni w jej życiu. Obje kobiety dostaną w końcu od losu to, na co tak długo czekały. I warto było czekać.
Książka porusza kontrowersyjne tematy, w tym samotność w rodzinie, konsekwencje błędnych decyzji życiowych i zmusza do refleksji. Polecam.
Krystyna Fecko

Recenzje innych książek znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *