12 Enervit Bieg na Wielką Sowę już 8 sierpnia

To już naprawdę niebawem! Największy, najlepszy, jedyny taki bieg w Polsce startuje 8 sierpnia! Organizatorami kultowej biegowej imprezy są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

Największy, bo rekord frekwencji w polskich biegach alpejskich wciąż należy do BNWS i nie zanosi się na to, żeby ktoś miał go w najbliższej przyszłości pobić. Najlepszy, bo od wielu lat w dorocznym plebiscycie organizowanym wśród zawodników startujących w Lidze Biegów Górskich jest to najlepiej i najwyżej oceniany bieg alpejski w Polsce. Dzięki temu kolekcja Złotych Kozic stale się w Ludwikowicach powiększa. Mało tego, BNWS plasuje się też regularnie na podium w klasyfikacji open wszystkich biegów górskich w Polsce! Jedyny – bo tylko tu trasa jest tak piękna i wymagająca, tylko tu arbuzy na mecie są tak pyszne i tylko tu zawsze panuje tak świetna atmosfera.

Jak wygląda trasa? To proste – wiedzie z Ludwikowic Kłodzkich na Wielką Sowę i co roku, biorąc pod uwagę zmiany oraz drobne korekty ma ok. 10 km długości.

W tym roku start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00, w przeciwieństwie do lat poprzednich, kiedy startowano dopiero o 11:00. Rok temu organizacja biegu stała pod dużym znakiem zapytania, ale organizatorzy poradzili sobie z epidemicznymi obostrzeniami i impreza się odbyła. Teraz wszystko nam sprzyja i nie ma już żadnych przeszkód w organizacji tak dużej imprezy. Pamiętać jednak musimy, że wciąż mamy w Polsce stan epidemii i że wciąż mogą się pojawić kolejne ograniczenia.

Tegoroczną nowością i atrakcją imprezy będzie  transmisja live z zawodów, z wykorzystaniem kilku kamer i relacją ze szczytu Wielkiej Sowy.

Będzie też relacja na antenie Radia Wrocław – jednego z medialnych patronów biegu.

Do końca lipca podstawowa opłata startowa wynosi 70 PLN.

Wraca również Mini Sowa, której rok temu zabrakło i będzie to już piąta edycja sowiogórskich biegów dla dzieci. 5. Mini Sowa odbędzie się dzień przed BNWS, 7 sierpnia, na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich, przy drodze do Sokolca, powyżej CRK „Harenda”, czyli dokłądnie tam skąd dzień później wyruszy BNWS. Start pierwszych  dziecięcych biegów eliminacyjnych o 11:00. Zapisy wkrótce.

Lista startowa 12. Enervit BNWS powoli się zapełnia i mamy jeszcze sporo czasu aby każdy chętny zapewnił sobie możliwość startu w tym biegu.

Widać, że mimo ograniczeń, trudności, obostrzeń, pandemii, kolejnych lockdownów i trudnych dla nas wszystkich ostatnich miesięcy i ostatniego roku, chcemy biegać w górach i chcemy w końcu tę epidemię pokonać. Biegajmy w Górach Sowich!

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6078

Więcej na https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich i https://biegajwgorachsowich.pl


_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *