Kredyt gotówkowy na samochód

Skorzystanie z kredytu gotówkowego na zakup samochodu bardzo często jest jedną z możliwości spełnienia swoich marzeń. Choć o nowym samochodzie marzy niemal każdy, wiele osób napotyka problemy związane ze swoją aktualną sytuacją finansową. Kredyt gotówkowy pozwala na realizację swojego zakupu, a znalezienie korzystnej oferty sprawia, że można to zrobić szybko i na dobrych warunkach. Na jakie elementy należy jednak zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru oferty kredytowej? Z jakich narzędzi można skorzystać w celu znalezienia dla siebie najbardziej satysfakcjonującego kredytu?

Kredyt samochodowy i gotówkowy

Kredyt gotówkowy na samochód jest tylko jedną z możliwości sfinansowania zakupu interesującego nas modelu. Skorzystać można bowiem również z kredytu samochodowego. Czym jednak różnią się od siebie te dwie formy? Kredyt gotówkowy przeznaczyć można na realizację dowolnego celu. Bank nie jest w tym przypadku zainteresowany na co zostały wydane środki finansowe. Nie pojawia się również element związany z koniecznością zabezpieczenia kredytu. Niestety w takim przypadku należy liczyć się również z wyższą stopą oprocentowania.

Kredyt samochodowy jest z kolei przyznawany konkretnie na zakup pojazdu. Może być to zarówno auto nowe, jak i używane, a także inny rodzaj pojazdów. Decydując się na takie rozwiązanie możemy liczyć się z mniejszym kosztem kredytu, jednak niezbędne będzie w tym przypadku zabezpieczenie bankowe. Żeby na przykład swobodnie sprzedać pojazd, należy także uprzednio spłacić kredyt.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania kredytu gotówkowego?

Składając wniosek o kredyt gotówkowy należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Liczy się bowiem nie tylko tania oferta, ale również odpowiednie warunki spłaty takiego zobowiązania. Oczywiście koszt będzie jedną z kluczowych rzeczy, które bierze się pod uwagę. Całkowita kwota kredytu to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, oprocentowanie kredytu gotówkowego, kwota miesięcznych rat, okres spłaty kredytu oraz szereg dodatkowych opłat. Zanim bank zdecyduje się na udzielenie kredytu, sprawdzi uprzednio zdolność kredytową. Tani kredyt gotówkowy znaleźć można na przykład poprzez wykorzystanie rankingu kredytów gotówkowych, który dostępny jest w internecie. Oferty kredytów gotówkowych zawierają szereg istotnych informacji, z którymi warto się zapoznać nim podpiszę się umowę kredytową. Ranking kredytów gotówkowych wskaże nam wysokość RRSO, oprocentowania, ewentualnej prowizji, miesięcznej raty oraz całkowitego kosztu kredytu. Kredyt gotówkowy online to również dostęp do niezwykle szerokiej oferty placówek bankowych. Nie ma wobec tego konieczności odwiedzania ich wszystkich, co przekłada się na zwiększenie wygody i pozwala zaoszczędzić sporo wolnego czasu.

Na co się zdecydować?

Przed dokonaniem końcowej decyzji, związanej z wyborem kredytu gotówkowego na zakup wymarzonego auta, należy w sposób szczegółowy porównać wszystkie parametry oferty i specyficzne warunki kredytowania. Na wysokość kosztów wpływają bowiem na przykład takie elementy, jak fakt czy oprocentowanie jest stałe lub zmienne oraz czy bank przewiduje możliwość stosowania rat równych lub malejących. Z całą pewnością raty malejące będą korzystniejsze pod kątem kalkulacji ogólnych kosztów, jednak należy przeanalizować czy stać nas będzie na uiszczanie stosunkowo dużych rat w początkowym okresie kredytowania. Każdy powinien zatem podejść do tematu w sposób indywidualny i dostosować to zobowiązanie finansowe do własnych możliwości, oczekiwań i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *