Przegląd zdarzeń 26.07-02.08.2021

27.07.2021. godzina 17:48 Ścinawka Górna – Wypadek drogowy.
Ścinawka Górna Droga DW 386 auto w przydrożnym rowie, dwie osoby poszkodowane pod opieką  PRM. Brak wycieków płynów eksploatacyjnych.
– po dojeździe zastępów JOP oraz przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że kierująca  samochodem osobowy marki audi straciła panowanie nad pojazdem co skutkowało wjechaniem do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby, kierująca pojazdem oraz 2 letnie dziecko , u którego stwierdzono rozcięty łuk brwiowy, u kierującej stwierdzono otarcia od pasa bezpieczeństwa. Zarówno kierująca jak i dziecko zostały przetransportowane przez PRM Do Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdrój.

Działania zastępów JOP polegały na:
– Zabezpieczenie miejsca zdarzenia;
– rozpoznanie miejsca zdarzenia;
– odłączenie akumulatora w samochodzie;
– zakręcenie dopływu gazu;
– protokolarne przekazanie miejsca zdarzenia Policji.

28.07.2021. godzina 16.36 Wolibórz – wypadek motocykla marki BMW z samochodem dostawczym marki citroen
Po rozpoznaniu KDR potwierdził treść zgłoszenia o wypadku motocykla marki BMW z samochodem dostawczym Citroen. W trakcji dojazdu JOP motocyklista znajdował się na poboczu drogi pod opieką obecnej na miejscu Pani ratownik. Mężczyzna przytomny bez widocznych urazów zabrany do karetki przez ZRM przybyły na miejsce razem z jednostkami JOP. Kierujący busem nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zderzenia powstała na jezdni plama substancji ropopochodnych około 30m2.

Działania zastępów JOP polegały na:
– zabezpieczenie miejsca zdarzenia,
– odłączenie akumulatorów w pojazdach,
– usunięcie wycieków substancji ropopochodnych,
– telefoniczne powiadomienie zarządcy drogi, który odmówił przyjazdu na miejsce zdarzenia,

29.07.2021 godzina 13:16 Nowa Ruda ul. Świdnicka – kolizja dwóch busów
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do kolizji dwóch busów; kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył pojazdu marki Volkswagen, który zabierał podróżnych z przystanku autobusowego. Obydwa pojazdy podróżowały z Ludwikowic Kłodzkich w stronę Nowej Rudy. W jednym busie podróżowały trzy osoby, a w drugim jedenaście osób. W chwili przybycia JOP wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Troje z uczestników kolizji uskarżało się na dolegliwości bólowe, zostały one przebadane przez Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępami JOP. Po badaniu wszystkie osoby odmówiły transportu do szpitala. W wyniku kolizji doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych pojazdów. Na miejscu pozostał zastęp OSP KSRG Nowa Ruda.

Działania zastępów JOP polegały na:
– zabezpieczenie miejsca zdarzenia;
– odłączenie akumulatorów w pojazdach;
– użycie sorbentu celem usunięcia wycieków płynów eksploatacyjnych pojazdów.

30.07.2021 godzina 07:06 Jugów ul. Główna – zadymienie w budynku
Właściciel mieszkania na parterze budynku twierdził, że dym wydobywał się spod podłogi gdzie znajduje się piec przynależny do mieszkania obok na pierwszym piętrze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JOP w mieszkaniu był wyczuwalny znikomy zapach dymu. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, sprawdzeniu przewodów dymowych i dokonaniu pomiarów wielokanałowym detektorem gazów ,,ALTAIR” nie stwierdzono żadnego zagrożenia związanego z wystąpieniem zadymienia w mieszkaniu na parterze budynku. W momencie przyjazdu JOP piece były wygaszone. W celu dokładnego sprawdzenia przewodu kominowego wydano zalecenie nieużytkowania pieca C.O właścicielowi  do momentu odbioru przez odpowiednie służby.

Działania zastępów JOP polegały na:
– zabezpieczenie miejsca zdarzenia;
– przewietrzenie mieszkania
– sprawdzenie przewodów dymowych- brak oznak pożaru;
– sprawdzenie budynku wielokanałowym detektorem gazów ,,ALTAIR”- 0 ppm.
– wystawienie zalecenia nieużytkowania pieca wraz z przewodem dymowym do momentu odbioru przez osobę uprawnioną.

01.08.2021 godzina 15:44 Wambierzyce ul. Noworudzka – samochód w rowie
Po przyjeździe zastępów JOP ustalono ,że kierująca samochodem marki Volkswagen nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wypadła z jezdni i wpadła do przydrożnego rowu. Na drodze DW 387 i DW 388 były znaczne ilości substancji ropopochodnej, te zdarzenie zostało zgłoszone do zarządcy dróg. Kierująca odmówiła przyjęcia pomocy medycznej.

Działania zastępów JOP polegały na:
– zabezpieczenie miejsca zdarzenia
– odłączenie akumulatora
– użycie sorbentu celem usunięcia wycieków płynów eksploatacyjnych pojazdów.

Źródło: JRG Nowa Ruda
_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *