Noworudzki UTW – Poznajemy Ziemię Obornicką

„Poznaj Ziemię Obornicką” – pod takim hasłem Obornicki UTW ATENA zorganizował Marsz Nordic Walking Studentów UTW, po raz szósty już zresztą. Tak więc 14 sierpnia na „Moim Rynku” w Obornikach Śląskich, czyli na starcie, zebrała się ponad 100-osobowa grupa kijkarzy reprezentująca 5 Uniwersytetów Trzeciego Wieku: Noworudzki, Oleśnicki, Wałbrzyski, Wrocławski (w Uniwersytecie Wrocławskim) i najliczniejsza Gospodarzy – czyli Obornickiego. Uczestników serdecznie przywitała Prezes Stowarzyszenia – Ewa Materny wraz z Ewą Kaczmarczyk- Liderką Sekcji Nordic Walking i Burmistrzem Obornik Śląskich – Arkadiusz Poprawą, który dokonał oficjalnego otwarcia Marszu. Trasa Marszu biegła ścieżkami (chociaż wszyscy szli i zupełnie nie biegali) wiodącymi przez pobliskie lasy, należące do Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Udało się pokonać bez specjalnego zmęczenia nawet wyraźny pagórek! Pogoda piękna, słoneczna z delikatnym wiaterkiem pozwoliła spokojnie pokonać ponad 10 km. W połowie trasy, przy historycznych kurhanach zorganizowany został postój z pysznymi drożdżówkami lokalnej piekarni. Tutaj też spotkaliśmy się z się z Pan Arturem Przystarzem, radnym Miasta i Gminy Oborniki Śląskie, który zapoznał uczestników Marszu z historią Obornik Śląskich, czyniąc to w sposób ciekawy i dowcipny. Marsz zakończył się spotkaniem integracyjnym i smacznym obiadem na terenie Campingu „Pod Topolą”. A że i muzyka przygrywała tak jak lubimy, to tancerze zajęli trawiaste i asfaltowe „parkiety”. Obdarowani upominkami, serdecznie się żegnając obiecaliśmy, że to nie była nasza ostatnia w gościnnych Obornikach Śląskich.

Anna Szczepan
Noworudzki UTW

_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *