Zaproszenie na koncert w Martínkovicach (Czechy)

Sobota, 21 sierpnia, będzie należeć do słowackich wykonawców festiwalu Skarby Ziemi Broumovskiej – Kwartetu Moyzesa i solistki festiwalu, waltornistki Zuzany Rzounkowej.

Miejsce: Kościół św. Jiří i Martina, Martínkovice
Początek: 21.08.2021, godz. 18:00

Wstęp na koncert jest dobrowolny, dochód przeznaczony na pomoc kościołom. Ze względu na obowiązujące przepisy rządowe pojemność kościołów dla odwiedzających jest ograniczona do 75%. Organizatorzy zwracają się również do zwiedzających o przestrzeganie obowiązującego regulaminu udziału w koncercie. Osoby zainteresowane koncertami mogą zgłaszać się na adres tereza.kramplova@zapoklady.cz, jeśli są zainteresowane zabezpieczeniem miejsca.

Od momentu założenia w 1975 roku Kwartet Moyzesa jest jedną z najważniejszych grup kameralnych na Słowacji. Już w trakcie studiów zespół zdobył tytuł laureata licznych konkursów (Evian), w 1998 roku otrzymał Nagrodę Kompozytorów Brazylijskich za nagranie płyty z brazylijską muzyką kameralną (G. Bauer, G. Crowl). W latach 1986-2005 kwartet należał do zespołów artystycznych Filharmonii Słowackiej. Występował niemal we wszystkich krajach Europy, Japonii, Indiach, Maroku, USA, Kanadzie, na Wyspach Owczych i na Kubie. Zespół posiada wiele nagród, z których najważniejsza to nagroda Ministerstwa Kultury Republiki Słowackiej. Repertuar zespołu obejmuje muzykę ze wszystkich okresów stylistycznych, w tym współczesną muzykę krajową, a wielu słowackich autorów zespołu dedykowało swoje utwory. Kwartet ma na swoim koncie ponad czterdzieści płyt CD, nagrywa dla radia i telewizji, nagrywa także muzykę do filmów.

W skład kwartetu wchodzą:
skrzypce Jozef Horváth, František Török
altówka Alexander Lakatoš
wiolonczela altówka Ján Slávik

Program koncertu:
Wolfgang Amadeus Mozart: Kwintet Es-dur na waltornię, skrzypce, dwie altówki i wiolonczelę KV 407
1. Allegro
2. Andante
3. Rondo. Allegro

Egon Krák: Spiritus tuus in nobis, kwartet smyczkowy

Antonín Dvořák: Kwartet smyczkowy nr 12 op. 96 F-dur „amerykański”
1. Allegro ma non troppo
2. Lento
3. Molto vivace
4. Finał. Vivace ma non troppo

Covid-19 / Obecna sytuacja i przepisy
Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających festiwal jest dla nas bardzo ważne. W związku z tym, odwiedzając koncerty, prosimy o przestrzeganie obecnych środków wyznaczonych przez rząd:

1. W celu ochrony dróg oddechowych konieczne jest posiadanie maseczki przez cały czas trwania koncertu
2. 21 dni po pierwszej dawce szczepienia nie trzeba wykonywać badań
3. Odporność jest ważna przez 180 dni
4. lub negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 7 dni, badanie nie jest wymagane dla dzieci poniżej 6 roku życia
5. oświadczenie przedstawiciela ustawowego o negatywnym teście wykonanym w szkole lub placówce szkolnej.

Foto (c) Martin MARENCIN 2005

Ze względu na obowiązujące przepisy rządowe, pojemność kościołów dla odwiedzających jest ograniczona do 75%. Ze względu na połączenie środków epidemiologicznych i dobrowolności wstępu organizator przyjmuje od publiczności rezerwacje na poszczególne koncerty do wyczerpania miejsc.

fot. Eduard Timko
_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *