Noworudzki UTW rok akademicki 2021/20122 zainaugurowany

27 sierpnia 2021 Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok akademicki. Tradycyjnie, już po raz piętnasty zabrzmiał Gaudeamus, tym razem w wykonaniu Kameralnego chóru „CHÓR z GÓR” z Bystrzycy Kłodzkiej. Krótki film o Nowej Rudzie ciekawie zrealizowany przez Agnieszkę Bekalarczyk został przyjęty z aplauzem, a po nim nastąpiło powitanie wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na naszą uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych, PWSZ w Nysie, współpracujących instytucji, Federacji UTW z siedzibą we Wrocławiu oraz delegacje zaprzyjaźnionych z nami od lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wszystkich przybyłych powitała serdecznie Honorowy Rektor Noworudzkiego UTW Karolina Popiel wraz z Dyrektorem MOK w Nowej Rudzie Wojciechem Kołodziejem. Kierująca Uniwersytetem Karolina Popiel, podsumowała działania prowadzone w okresie pandemii. Były to akcje charytatywne, ale też różne formy edukacji w postaci wykładów onlinowych, wirtualnych spotkań muzycznych czy turystycznych, bo tylko taka możliwość była dostępna. Bardzo ciepłym akcentem tego uroczystego spotkania było wręczenie wyróżnień SERCE za SERCE koleżankom i kolegom wytypowanym do tego wyróżnienia przez słuchaczy naszego UTW. Pamiątkowe bransoletki oczywiście z serduszkiem, wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Działu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu p. Agnieszki Kowol. Krótka prezentacja pokazała co działo się w czasie wakacji, a tak naprawdę od majowego Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2021, którego byliśmy głównym organizatorem i – który był pierwszą większą imprezą plenerową po trudnym okresie ostrych obostrzeń pandemicznych. Zresztą wszystko, co wydarzyło się w czasie wakacji, działo się w plenerze. „W pigułce” zostały podane plany do realizacji na otwarty właśnie rok akademicki i jeszcze na chwilę przenieśliśmy do wspomnień z dziesięciolecia NUTW, oglądając film „A tak było” A. Krzemińskiego. A potem oddaliśmy głos gościom życzącym nam zawsze wszystkiego co najlepsze. Inaugurację uświetnił swoim koncertem Kameralny chór „CHÓR z GÓR” z Bystrzycy Kłodzkiej w repertuarze, w którym mogła „pomagać śpiewać” cała sala. Inauguracji towarzyszyła wystawa „Pan Demiczny nas nie pokonał”, pokazująca dokonania artystyczne i turystyczne studentów NUTW. Kuluarowe spotkania w mniejszych grupkach odbyły się już przy drobnym poczęstunku.

Anna Szczepan
Noworudzki UTW


_________________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *