Noworudzki UTW – 30 stycznia się działo!

30 stycznia ranek był ładny, z kolorowym niebem i słońcem nawet – w sam raz na spacer jaki zaplanowaliśmy. Były bowiem ku temu dwie okazje. Grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i trwała akcja „Policz się z cukrzycą”. Więc razem z Kołem PSD uniwersyteckie AniKije wybrały się na wspólny spacer. W tym roku szliśmy razem z wolontariuszką NUTW – Bożenką. Na zbiórce pod Pomnikiem Górnika stawiło się 18 osób, które nie stchórzyły przed pogodą, albowiem zmieniła się diametralnie. Tak więc błękitu nieba nad nami nie było, za to wiało tak, że niewiele brakowało a przydrożne kamienie wylądowałyby w naszych kieszeniach a i jakimś zmrożonym, drobnym śniegiem siekło po twarzach. Ale my dzielnie pomaszerowaliśmy wybraną wcześniej trasą – na Zagórze, potem przy krzyżu skręciliśmy na drogę wśród ogródków działkowych, kawałek ulicą Kasztanową, dalej Radkowską w prawo, gdzie zatrzymaliśmy się przy punkcie WOŚP naszej słupieckiej OSP. Miło pogawędziliśmy ze strażakami, chętnie skorzystaliśmy z poczęstunku w postaci gorących napojów i ciasteczek do nich, a przy okazji umówiliśmy się wstępnie na wizytę w siedzibie OSP, z której to nasi strażacy są bardzo dumni. Kaczuszki pływające po Dziku powiedziały nam do widzenia, na chwilę pokazało się jaśniejsze niebo, a my zadowoleni ze spaceru wróciliśmy do domu. Całą trasę ubezpieczał (tu i ówdzie było ślisko) jadący oznakowanym serduszkiem samochodem kolega Józef, za co serdecznie dziękujemy.

Anna Szczepan
Noworudzki UTW


_____________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *