Konsultacja lekarska online – poznaj zalety wizyty u lekarza bez wychodzenia z domu

E-wizyta to bez wątpienia wygodniejsza i bezpieczniejsza forma kontaktu z lekarzem w porównaniu z tradycyjną stacjonarną konsultacją. To niejedyne jej zalety. Poznaj czynniki przemawiające na korzyść wizyty lekarskiej online.

Atuty konsultacji lekarskiej online

Realizacja świadczeń zdrowotnych z pominięciem osobistego kontaktu z pacjentem została umożliwiona już kilka lat temu. Jednakże dopiero zagrożenie związane z pandemią COVID-19 wymusiło na placówkach ochrony zdrowia upowszechnienie korzystania z telemedycyny. Obecnie e-wizyty stały się podstawową formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Rozwiązanie to wiąże się dla pacjenta z licznymi korzyściami. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Wygoda

Konsultacja lekarska online to bez wątpienia wygodna forma realizacji świadczenia zdrowotnego z uwagi na brak konieczności przemieszczania się do placówki medycznej. Kwestia ta jest istotna zwłaszcza dla osób z utrudnieniami w poruszaniu się, mających pod opieką dziecko, osobę starszą czy ciężko chorą, przez co nie mogą opuścić domu, a także przebywających za granicą. Zdalna możliwość konsultacji lekarskiej znacznie ułatwia dostęp do usług medycznych osobom zamieszkującym tereny wiejskie, gdzie bezpośredni dostęp do lekarza może być znacznie utrudniony, a niektóre osoby pozbawione są możliwości dojazdu do placówki medycznej z uwagi na brak środków lokomocji.

Bezpieczeństwo

Niewątpliwym atutem e-wizyty jest bezpieczeństwo. Pacjenci korzystający z niej nie są narażeni na różnego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze, w tym wirusa SARS-CoV-2. W komfortowych warunkach oczekują na połączenie z lekarzem, a nie w poczekalni, w której zgromadzeni są chorzy ludzie. Wykluczona jest też konieczność przemieszczania się w zatłoczonych środkach komunikacji. E-wizyta pozwala na ograniczenie zbędnych osobistych wizyt pacjentów w ośrodkach zdrowia, zwłaszcza w przypadku leczenia schorzeń przewlekłych, których historia jest znana lekarzowi, leczenia okresowych infekcji, przedłużenia bieżących zaleceń czy korekty dawek przyjmowanych leków.

Oszczędność czasu

Pacjent nie musi czekać w kolejce na przyjęcie. Lekarz dzwoni do niego w umówionym wcześniej terminie i o wskazanej godzinie. Tym samym nie traci się zbędnego czasu. Wizyta odbywa się wtedy, kiedy odpowiada to pacjentowi.

Oszczędność pieniędzy

Z konsultacją lekarską online wiąże się ograniczenie kosztów poniesionych przez pacjenta w związku z fizycznym dotarciem do gabinetu lekarskiego. Ponadto w czasie trwania pandemii zapewnia ograniczenie kosztów wynikających z wyposażenia w środki ochrony osobistej, co jest szczególnie ważne po stronie samych placówek ochrony zdrowia.

Łatwość rejestracji

Zazwyczaj umówienie na e-wizytę i ewentualna płatność za nią odbywają się online. Nie ma potrzeby telefonicznego uzgadniania i potwierdzania terminów czy upewniania się, czy przelew został zaksięgowany.

Kompleksowa usługa medyczna – możliwość załatwienia kilku rzeczy naraz

W ramach e-wizyty pacjent może poprosić lekarza o realizację kilku świadczeń – ocenę stanu zdrowia, omówienie wyników badań, wystawienie e-zwolnienia, które jest wysyłane bezpośrednio do ZUS-u, wystawienie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne czy wypisanie e-recepty (realizowanej na podstawie 4-cyfrowego kodu podanego przez lekarza i numeru PESEL). W razie potrzeby lekarz może skierować pacjenta po e-wizycie na konsultację stacjonarną lub badania.

_____________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *