Noworudzki UTW – Walentynki 2022

Najpierw (11 lutego) był Walentynkowy Rajd. Już drugi. Mimo mżącego śniegu z deszczem ponad 30-to osobowa grupa miłośników turystki pieszej ochoczo zapakowała się do smilebusowej „Błękitnej Laguny”, tym razem z p. Kamilką za kółkiem. Kierunek Karłów i na parkingu przy czerwonym szlaku wysiedliśmy – przyznam trochę niepewnie, bo padało równo, ale na szczęście bardziej śniegiem niżdeszczem. Oklejeni walentynkowymi serduszkami ruszyliśmy w drogę. A wokół nas robiło się coraz bardziej biało i krajobraz uczynił się iście zimowy. Humory dopisywały znakomicie, zwłaszcza że obsypane śniegiem drzewa i skałki dodawały uroku, kusiły do robienia zdjęć i tylko wpadanie do rowu z głębokim śniegiem było zakazane pod groźbą pozostawienia tam aż do wiosny. Ale przewidzianą trasę przebyli wszyscy i niebawem, na kolejnym parkingu z ogniskowym miejscem, zapłonęło nasze ognisko. Pod wiatą od ognia zrobiło się cieplej, ławki zostały odmiecione ze śniegu i z wielką ochotą zabraliśmy się do pieczenia kiełbasek. Z plecaków wywędrowały „krokodylki” (ostre ogóreczki), musztardy, ketchupy i inne specjały domowej roboty i zrobiło się pysznie i oczywiście wesoło. Do domu wracaliśmy rozgadani (no bo przecież brakło czasu na pogaduchy) i mimo takiej sobie pogody bardzo zadowoleni. A już w sam dzień św. Walentego – czyli 14 lutego, spotkaliśmy się w sali widowiskowej MOK w znacznie liczniejszym gronie. No i było walentynkowo – serduszkowo i balonikowo. Chociaż Walentynki nie są „naszym” świętem, to powoli do nas jednak przylgnęły. A przywędrowały z Bawarii i Tyrolu w latach 90-tych ubiegłego stulecia, chociaż w Europie Zachodniej odchodzono je już w średniowieczu. Odpowiednie dekoracje zrobiły odpowiedni nastrój. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o miłości a piękne, literackie opisy miłości recytowali słuchacze NUTW. „Serce to najpiękniejsze słowo świata” jak mówi piosenka i to właśnie serce jest symbolem tego święta, więc na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali obdarowani okolicznościowymi serduszkami.
Za pomoc w przygotowaniu spotkania serdecznie dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury.

Noworudzki UTW
Anna Szczepan


_____________________________________________________________________________________________________________
JEŻELI PODOBA CIĘ SIĘ NASZA PRACA i to co robimy na blogu noworudzianin.pl i profilach społecznościowych, prosimy o wsparcie. To pomoże nam rozwijać się, docierać do nowych miejsc i tematów oraz zakupić potrzebny sprzęt do realizacji nagrań w jeszcze lepszej jakości. Dziękuję! Więcej informacji pod linkami zrzutka.pl/Noworudzianin oraz patronite.pl/Noworudzianin

Wszystkie możliwości wspierania Noworudzianina oraz rozliczenia z wydanych Waszych pieniędzy opisane są na stronie: https://bit.ly/3hz54dS. Liczy się każda złotówka, udostępnienie, lajk, dobre słowo i uśmiech. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *