Praca dolnośląskie – w jakich miastach zarabia się najwięcej?

Rynek pracy w województwie dolnośląskim dynamicznie się rozwija. Statystyki dotyczące zarobków w regionie napawają optymizmem. Niska stopa bezrobocia i wiele możliwości rozwoju kariery stawiają Dolny Śląsk na relatywnie wysokim miejscu, jeśli chodzi o wysokość zarobków. W jakich miastach można liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie?

Praca dolnośląskie — zatrudnienie i zarobki na wrocławskim rynku pracy

Jak potwierdzają dane z marca 2023 roku, przeciętne wynagrodzenie brutto we Wrocławiu wyniosło 8 146 zł. To wzrost płacy aż o 15,3% obserwowany w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Wrocław należy do miast, w których zarobki należą do stosunkowo wysokich. Pod względem przeciętnego wynagrodzenia brutto, stolica Dolnego Śląska uplasowała się na szóstym miejscu w kraju.
Wrocławski rynek pracy daje możliwość zdobycia nowych kompetencji i atrakcyjnych zarobków. W sektorze IT, pracując jako WEB Analyst Wrocławianin może liczyć na zarobki dochodzące do 17 000 zł brutto. Z kolei, będąc na stanowisku Marketing Automation Specialist może zarobić maksymalnie 12 000 zł miesięcznie. Wrocław, zwłaszcza w sektorze IT, oferuje pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, wiele możliwości awansu oraz stabilną posadę.

Praca na Dolnym Śląsku — Wałbrzych

Zgodnie z zestawieniem dostępnym na 300Gospodarka.pl, średnie zarobki w Wałbrzychu zajmują wyższe miejsce w porównaniu z innymi powiatami w kraju. Plasując się na 33. miejscu w Polsce, Wałbrzych może się poszczycić średnią pensją wynoszącą ok. 6015,80 zł.
Bezrobocie w samym Wałbrzychu jest niższe niż średnia krajowa i wojewódzka. Inaczej sytuacja przedstawia się w powiecie — tam bezrobocie jest wciąż wysokie. Na atrakcyjne zarobki w Wałbrzychu mogą liczyć stomatolodzy, weterynarze, lekarze i pielęgniarki. Podobnie w branży finansowej, najlepiej opłacanymi zawodami są księgowi, analitycy i doradcy finansowi.
Jednak najlepiej na wałbrzyskim rynku pracy ma się branża usług, co potwierdza duża ilość ofert pracy dostępna na www.gowork.pl/praca/region/dolnoslaskie. W jej przypadku wysokość zarobków zdeterminowana jest profilem wykształcenia, zajmowanym stanowiskiem i specyfiką przedsiębiorstwa. Pracownik fizyczny w Wałbrzychu może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4500 zł brutto, specjalista pracujący w branży technicznej lub taksówkarz mogą zarobić maksymalnie 7 000 zł brutto miesięcznie, zaś przedstawiciel handlowy nawet powyżej 10 000 zł brutto.

Zarobki na Dolnym Śląsku — Lubin

Lubin jest miastem, w którym średnie wynagrodzenie jest dość wysokie w porównaniu z innymi miastami województwa dolnośląskiego. Jak podają statystyki, w Lubinie w 2023 roku średnio zarabiało się 8275 zł brutto. Wzrost wynagrodzeń uplasował powiat lubiński na drugim miejscu w rankingu najwyższych zarobków w kraju.
Średnie zarobki kierowników aptek w sektorze farmaceutycznym w 2022 roku wyniosły 6000 złotych netto. Farmaceuci pracujący w tych samych placówkach mogli liczyć na 4600 złotych. W przypadku techników farmaceutycznych wynagrodzenie „na rękę” wynosiło 3200 złotych.
Powyższe miasta, jak i całe województwo dolnośląskie wyróżniają się na tle innych regionów dobrą sytuacją gospodarczą. Na Dolnym Śląsku nie można narzekać na wysokość wypłat i stabilność zatrudnienia — zwłaszcza w sektorze nowoczesnych technologii, finansach i usługach.

Artykuł sponsorowany

praca w ksiegowosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *