KSS Bartnica wyróżniona „Diamentem Forbesa 2024”

Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy znalazły się w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce firm, dzięki czemu zostały wyróżnione prestiżowym „Diamentem Forbesa 2024”. Nagroda jest wynikiem niezależnego zestawienia, przeprowadzonego przez redakcję „Forbesa” i specjalizującą się w analizowaniu danych firmę Dun&Bradstreet Poland


Jakub Madej, Prezes Zarządu KSS Bartnica (po prawej) i Sławomir Mynarek, członek Zarządu KSS Bartnica (po lewej)

„Forbes” i Dun&Bradstreet Poland wzięły pod lupę działające w Polsce przedsiębiorstwa już po raz szesnasty. Tym razem analiza przeprowadzona została na podstawie sprawozdań finansowych, które firmy złożyły do Krajowego Rejestru Sądowego w latach 2018-2022. Na tej podstawie wybrano firmy, które w tym czasie rozwijały się najbardziej dynamicznie, dodatkowo dzielnie stawiając czoła okolicznościom związanym z pandemią i wybuchem wojny w Ukrainie.
Analitycy Dun & Bradstreet Poland przyznali tym przedsiębiorstwom pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy uznając, że mają one wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające powyższe warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.
Na liście finalistów „Diamentów Forbesa 2024” znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny, roczny wzrost wartości – na poziomie 10 procent i więcej. Wśród nich jest KSS Bartnica.


Gala Diamenty Forbesa 2024

Uroczystość, podczas której wręczono „Diamenty Forbesa 2024” laureatom z województw dolnośląskiego i opolskiego, odbyła się we Wrocławiu.
– Jesteśmy bardzo dumni – powiedzieli po odebraniu „Diamentu Forbesa 2024” Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy i Sławomir Mynarek, członek Zarządu KSS Bartnica. Jak wyjaśnił prezes Jakub Madej, Zarząd nawet nie wiedział, że Spółka jest poddawana związanym z rankingiem analizom.
– O tym, że zostaliśmy wyróżnieni „Diamentem Forbesa 2024”, dowiedzieliśmy się już po ogłoszeniu wyników rankingu. To nagroda niezależna, wynikająca z analizy realnych danych dotyczących działalności firmy, dlatego jest tak cenna. Tym bardziej, że za tym sukcesem stoją wszyscy pracownicy KSS Bartnica, którzy na co dzień wykonują swoją pracę najlepiej, jak potrafią, by firma dobrze się rozwijała. Ta nagroda docenia zaangażowanie całego naszego zespołu, któremu chciałbym bardzo podziękować – mówi Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.

Spółka KSS Bartnica zajmuje się wydobyciem i produkcją kruszyw naturalnych, które ze względu na wysokie parametry wykorzystywane są do budowy najważniejszych w Polsce dróg szybkiego ruchu i autostrad oraz szlaków kolejowych. Spółka jest właścicielem czterech zakładów wydobywczych na Dolnym Śląsku: Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej, Kopalni Gabra w Nowej Rudzie-Słupcu, Kopalni Gabra w Braszowicach oraz Kopalni Bazaltu w Męcince. Prowadzi także Wytwórnie Mas Bitumicznych w Niemczy, Bełku, Starym Julianowie, Niemodlinie i Opolu.


Kopalnia Melafiru Rybnica Leśna


Kopalnia Gabra Braszowice

Kopalnia Bazaltu Męcinka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *