Konferencja Rad Seniorów

W czwartek 26 kwietnia w noworudzkim ratuszu odbyła się Konferencja Rad Seniorów małych i średnich gmin Dolnego Śląska. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z: Bielawy, Bolesławca, Dzierżoniowa, Strzelina, Mieroszowa, Nysy, Sycowa, Jawora i Nowej Rudy

– Konferencja miała na celu poznanie ludzi działających na rzecz środowiska senioralnego, wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy – mówiła Anna Szczepan, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Nowa Ruda.

Przedstawiciele rad przybyłych na konferencję mieli możliwość prezentacji swoich środowisk i podejmowanych w nich działań. Rozmawiali również o sukcesach i przeszkodach, które codzienność stawia im na drodze.

Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy, który przywitał wszystkich przybyłych na konferencję, składał podziękowania za tę inicjatywę życząc owocnych obrad.

Z dumą i podziwem obserwujemy od dłuższego czasu coraz większą aktywność seniorów, czego szczególnym przykładem na naszym terenie jest również działalność Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Str. 3 w numerze 329 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 329
11-17 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *