Kiedy rozpocznie się remont basenu?

Po wyłonieniu w połowie marca inżyniera kontraktu (wartego ponad 10 mln zł) na remont basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie, jednej z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście, nagle ucichło. Kiedy rozpoczną się prace? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań

Na inwestycję wartą 10 mln złotych miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie 6 mln zł. W ramach inwestycji powstaną: trzy niecki basenowe, w tym jedna płytka – dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski oraz budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną. Rozbudowany zostanie również parking oraz powstaną elementy małej architektury – huśtawki oraz stoły do tenisa stołowego. Dwie niecki będą zachowane, ale zupełnie na nowo wykonane, w nowej technologii. Nowoczesne pompy ciepła woda-powietrze będą odpowiadały za optymalną temperaturę w zbiornikach. Całość wyposażona zostanie w nowoczesne, ekonomiczne oświetlenie. Zakończenie remontu przewidywane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.
– Po wyborze inwestora, zgodnie z założeniami i umową, do obowiązków inżyniera należało dokładne zapoznanie się z dokumentacją projektową i sporządzenie specyfikacji przetargowej – tłumaczy Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Po dokonaniu przeglądu, inżynier kontraktu zgłosił kilka uwag do projektanta. Uwagi są obecnie uwzględniane w projekcie, po czym dokumentacja projektowa zostanie jeszcze raz sprawdzona i wówczas zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót. Myślę, że przetarg ogłoszony zostanie jeszcze w maju i chciałbym, żebyśmy w czerwcu mieli już wyłonionego wykonawcę – dodaje burmistrz.

Str. 2 w numerze 330 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 330
18-24 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *