Kolumny w nowym miejscu

W sobotę 12 maja tuż po godzinie 8.00 rozpoczęto demontaż dwóch kolumn z fryzem, znajdujących się na zapleczu ul. Piastów. Przed wojną było to wejście do pięknie zagospodarowanych tarasów ogrodowych na skarpie

Było to zadanie zlecone przez Urząd Miasta w Nowej Rudzie, po uprzednim uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.
– Kolumny wraz z fryzem, po uzupełnieniu ubytków, ustawione zostaną w pobliżu kościółka Wniebowzięcia NMP przy szlaku spacerowym nad Włodzicą – wyjaśnia Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Chcemy w ten sposób je bardziej wyeksponować. Zaplecze ul. Piastów na ten moment nie jest odpowiednio zagospodarowane, nie jest reprezentacyjne, a miejsce w którym obiekty te zostaną ustawione jest miejscem spaceru wielu mieszkańców, czy też turystów odwiedzających Nowa Rudę. Chcemy by ten element, bardzo ciekawy pod względem architektonicznym, można było zobaczyć w innym miejscu – dodaje.
Pomysł władz miasta z jednej strony można pochwalić – nie zapominają o zabytkach, ale można mieć też do nich pretensje. Już kilka lat temu mowa była o odpowiednim zagospodarowaniu terenu skarpy. Miejsca byłoby dość i na ławeczki, i na plac zabaw, kto wie czy nie np. na bulodrom itp. Z tego typu inwestycji zadowoleni byliby na pewno mieszkańcy ul. Piastów, a i poprawiło by to wizerunek tej części miasta.

Str. 5 w numerze 330 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 330
18-24 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *