III Jarmark Wiosenny w Jugowie

W pięknej aurze sobotniego popołudnia 19 maja, odbyła się już trzecia edycja Jarmarku Wiosennego, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa, Zespół Szkół nr 1 w Jugowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Jugowianki”, Klub Seniora „Wrzos” oraz sołectwo Jugów

Festyny i lokalne jarmarki stają się już tradycją życia społecznego. Są ważnym elementem integracji społeczno-kulturowej mieszkańców. Stanowią też swoistą galerię prezentacji działalności różnorodnych instytucji i organizacji, podaną publiczności w sposób spontaniczny i szczery.

W Jugowie, na boisku miejscowej szkoły, już z samego rana zaczęły się kształtować zręby festynowego miasteczka. Licznie przybyłą na jarmark publiczność powitali organizatorzy: Marzena Sarysz, prezes SPJ oraz jej zastępca Przemysław Burnos, którzy w towarzystwie Adrianny Mierzejewskiej, wójta gminy Nowa Ruda, uroczyście otworzyli trzecią edycję jugowskiego jarmarku. W podziękowaniu za wsparcie, członkowie SPJ wręczyli pani wójt stowarzyszeniową koszulkę.

Przemek Burnos kolejny raz w ciągu dnia „zmienił skórę”, zamieniając się w rasowego wodzireja regulującego tempo wydarzeń i emocje występujących artystów. Przygotowany program artystyczny był bardzo różnorodny, zarówno w formie jak i treści. Każdy z występujących starał się dynamiką i scenografią oczarować żywo reagującą publiczność. Programy artystyczne przedstawili: Klub Seniora „Wrzos”, Koło Gospodyń Wiejskich z Krajanowa, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ścinawki Średniej, Koło Gospodyń Wiejskich „Jugowianki”.

Uczniowie z grupy teatralnej „Frajda” z Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie, prowadzonej przez Barbarę Kalitowską, wystawili bardzo ciekawe przedstawienie pt. „O Tadku Niejadku, Babci i Dziadku”. Przedszkolaki z Jugowa również zaprezentowały się na jarmarku. Miło było posłuchać piosenki i wierszyka o wiośnie w wykonaniu najmłodszych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa na tę uroczystość przygotowało spektakl o Rumcajsie, wiosenną piosenkę oraz mini zumbę z pomocą Agnieszki Barańskiej.

Występy sceniczne wzbogaciła plenerowa wystawa prac plastycznych zrealizowanych grupowo podczas zajęć świetlicowych w SPJ oraz konkurs publiczności na najpiękniejszy prezentowany obraz. Wyróżnienie zdobyła praca „Samochód w pędzie”, którego autorem jest 7-letni Igor. III miejsce zdobyła Jola za pracę przedstawiającą „Zachód słońca na morzem”, II miejsce zajęły: Alicja i Weronika za pracę „Iskrząca zima”. Praca, która zajęła I miejsce, zdobyła serca największej ilości głosujących uczestników jarmarku – była to praca grupowa pt.: „Wiosenna łąka”. Autorami pracy są: Dominika, Emilka, Oliwia oraz Justynka. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Licznie rozstawione kramy i stoiska oferowały wymyślne ciasta i inne słodkości, można było skosztować pierogów lub autorskich serów.

Dzieci miały możliwość artystycznego pomalowania twarzy i spróbowania swojej witalności fizycznej na zjeżdżalni. Patronem medialnym jarmarku był tygodnik „Noworudzianin”. Specjalne podziękowania należą się bezinteresownym sympatykom Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, którzy przyszli pomóc, tak jak umieją – z poczucia przynależności do małej ojczyzny.

Str. 17 w numerze 331 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 331
25-31 maja 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *