Film ZNAKI w Nowej Rudzie i okolicy

Nie jest już tajemnicą, że w Nowej Rudzie oraz okolicy powstają zdjęcia do nowego polskiego serialu kryminalnego pt. „Znaki”. Filmowców można było spotkać w wielu miejscach: kilkukrotnie na noworudzkim rynku, na Górze Wszystkich Świętych czy w Świerkach

Fabuła 8-odcinkowego serialu toczy się w malowniczych plenerach Gór Sowich, w filmowej miejscowości Sowie Doły, gdzie w tajemniczych okolicznościach ginie studentka. Jej okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Oglądając już sam teaser, który jest dostępny w Internecie, można odnieść wrażenie, że zapowiada się ciekawa, mroczna historia, oprawiona wspaniałymi sowiogórskimi pejzażami.

Na planie zdjęciowym w dawnej kopalni melafiru w Świerkach rozmawiamy z Piotrem Trojanem, odtwórcą roli policjanta aspiranta Emila Sobczyka w serialu „Znaki”, którego zobaczymy we wszystkich odcinkach. Opowiada nam o poszczególnych etapach realizacji tej i podobnych produkcji, czyli jak powstaje film – widziane od kuchni.
– Dawno, dawno temu, zaczęło się od pomysłu… Później powstaje scenariusz, następnie są castingi i powstaje pilot pierwszego odcinka, na którym sprawdza się jak to działa, jaki jest klimat, po czym podejmowana jest decyzja kręcenia kolejnych odcinków – opowiada aktor. – Przyjeżdżamy na plan codziennie rano. Jest make up, śniadanie, przebieramy się i kręcimy w danej lokacji wszystko, niezależnie od tego, w którym odcinku dana scena ma miejsce. Czasami są zdjęcia poranne, do wieczora, kiedy indziej są nocne. Te lokacje tutaj są boskie i mam nadzieję, że będzie jak najwięcej zdjęć tej przyrody i otoczenia – dodaje.

„Znaki” to serial połączonych gatunków: kryminału z elementami mystery oraz thrillera obyczajowego. Reżyserują go Jakub Miszczak („Sprawiedliwi – Wydział kryminalny”, „Licencja na wychowanie”) i Marcin Ziębiński („Kiedy rozum śpi”, „Dublerzy”). Za scenariusz odpowiadają Błażej Przygodzki („Sprawiedliwi – Wydział kryminalny”, „Policjantki i Policjanci”, „Licencja na wychowanie”), Paulina Murawska („Ultraviolet”, „Komisarz Alex”, „Być jak Kazimierz Deyna”) oraz Wojciech Miłoszewski („Wataha”, „Prokurator”).

Na ekranie zobaczymy m. in. Andrzeja Konopkę („Róża”, „Ziarno prawdy”, „Powidoki”, „Pakt”, „Komisarz Alex”, „Wataha”), Helenę Sujecką („Chce się żyć”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Yuma”), Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik („33 sceny z życia”, „Body/Ciało”, „Atak paniki”) oraz Helenę Englert („Układ zamknięty”, „Barwy szczęścia”).

Premiera serialu zaplanowana jest na jesień tego roku.


Fot. Piotr Barański


Fot. Piotr Barański


Fot. Flesz Info TV

Str. 7 w numerze 336 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 336
29 czerwca – 5 lipca 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *