Budowa remizy strażackiej w Bożkowie z opóźnieniem?

Na zakończenie tej inwestycji strażacy z OSP oraz mieszkańcy Bożkowa czekają od zeszłego roku, kiedy rozpoczęto jej realizację. Wykonawca już otrzymał karę na ponad 30 tysięcy złotych z tytułu opóźnień w tej inwestycji i złożył do Urzędu Gminy Nowa Ruda wniosek o przesunięcie zakończenia budowy remizy o 2 miesiące

W środę 1 sierpnia, podczas sesji Rady Gminy Nowa Ruda, przewodniczący Grzegorz Nierodka prosił, aby uzyskane pieniądze z wymierzonej kary finansowej z tytułu opóźnień, przeznaczyć na potrzeby OSP Bożków. Ta sprawa będzie dyskutowana, choć ani radni, ani pracownicy urzędu nie chcieliby na stałe wiązać takie sytuacje, w których finanse uzyskane z kar za opóźnienia w inwestycjach, miałyby być przekazywane na inne potrzeby miejsc, podmiotów, osób czy społeczności związanych z daną inwestycją.

W środę 8 sierpnia Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, spotkała się z wykonawcą.
– Terminy są obowiązujące zgodnie umową – mówi wójt. – Najważniejsze, żeby było wszystko wykonane prawidłowo. Trwa analiza i niebawem na pewno znajdziemy wspólne rozwiązania tak, aby na jesień mieszkańcy Bożkowa wraz z druhami z OSP mogli się cieszyć z nowej remizy. Teren wokół nie jest w zakresie budowy remizy. To musimy zlecić oddzielnie i myślę, że rozsądnie będzie to zrobić razem z terenem zagospodarowania szkoły i boiska – dodaje.

Warto przy okazji wspomnieć, że niebawem do użytku zostanie oddana sala gimnastyczna szkoły podstawowej – inwestycja umiejscowiona vis a vis budowanej remizy. Trwają ostatnie prace porządkowe w sali i na jej terenie wokół oraz zgłoszono ją do odbioru.

Str. 9 w numerze 342 tygodnika „Noworudzianin” dostępny w archiwum.
Numer 342
10-23 sierpnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *