Otwarcie sali gimnastycznej w Bożkowie

Pod hasłem „Marzenia się spełniają” w czwartek 20 września otwarto salę gimnastyczną w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. Na uroczystość przybyło wielu gości, uczniowie i rodzice

– Jest to dla nas szczególny dzień. Otrzymujemy piękny prezent, na który czekaliśmy bardzo długo. Ten prezent, to wspaniała sala gimnastyczna oraz nowoczesna multimedialna pracownia przyrodnicza – mówili uczniowie. – Kto z ludzi nie ma marzeń? Kto nie lubi marzyć? Kto nie chciałby swoich marzeń realizować? To wcale nie jest takie całkiem niemożliwe ponieważ na świecie istnieją wróżki czarodziejki. Wróżki te trzeba tylko chcieć odnaleźć. Nam się udało. Marzenia się spełniają – dodawali.

Nie zabrakło występów dzieci i młodzieży, tańców i wielu dobrych słów wdzięczności i podziękowań. Ks. Jan Ordowski, proboszcz Bożkowa, poświęcił salę gimnastyczną.

– Zostałam nazwaną wróżką i to mnie trochę rozbiło – mówiła z uśmiechem i wzruszeniem Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda. – Jeżeli pozostajemy w sferze marzeń, to chciałam podkreślić, że tych cudownych, czarodziejskich osób było znacznie więcej. Sala powstała ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej, której liderem jest Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha – ponad 1 milion 700 tysięcy złotych, a druga część pochodziła z Ministerstwa Sportu i Turystyki, poprzez Wojewodę Dolnośląskiego – niemal 900 tysięcy złotych. Cała inwestycja opiewała na kwotę ok. 2 miliony 800 tysięcy złotych, więc niewiele środków musieliśmy wydać z budżetu gminy Nowa Ruda. To wszystko nie zadziało by się, gdyby nie wspaniali ludzie, z którymi przyszło mi współpracować. Dziękuję wszystkim – dodała.

Sala gimnastyczna o wymiarach 15×30 m umożliwia prowadzenie szkolnych zajęć wychowania fizycznego oraz organizację rozgrywek piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Czy znacie jakichś super bohaterów? – zapytał Kamil Krzysztof Zieliński, wicewojewoda dolnośląski, który nawiązał żywy dialog z dziećmi.
Kiedy kolejno, przekrzykując się nawzajem, dzieci wymieniały znane postacie, wicewojewoda kontynuował:
– A wiecie jakiego ja znam super bohatera lub super bohaterkę? Panią wójt Adriannę Mierzejewską. Świątek, piątek i niedziela, pani wójt dzwoniła do wojewody i ministrów o wsparcie dla waszej pięknej gminy Nowa Ruda. Piękne dzieła, które są na terenie tej gminy, to wszystko zasługa dobrej pracy pani wójt – wspominał.

– Gratuluję mieszkańcom gminy Nowa Ruda, że mają to, o co dzieci we Wrocławiu nie muszą prosić ani wróżki, ani pani wójt – mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – W Wałbrzychu i poza Wałbrzychem, na południu, są szkoły, gdzie nadal szukamy tych wróżek, żeby były sale gimnastyczne, żeby były ciepłe pomieszczenia. Czego już we Wrocławiu nie trzeba szukać, bo wszystko jest. Więc zróbmy wszystko tak, jak zrobiła pani wójt, aby cały Dolny Śląsk był tak piękny, jak nasza stolica regionu. Gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili i tym, którzy już teraz myślą jak zrobić, żeby było jeszcze lepiej – uzupełnił.

– Warto mieć marzenia. Marzenia dodają sens naszemu życiu. Tak poszczególnym osobom, jednostkom jak i w życiu społecznym. Żeby marzenia się spełniły potrzebny jest pomysł, praca, determinacja, konsekwencja, systematyczność i łańcuch ludzi dobrej woli, potrzebne są życzliwe serca. To są te dobre wróżki, dobrzy ludzie – mówił Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty. – Inwestowanie w edukację, w tym w obiekty sportowe, to nie jest koszt, ale to jest inwestycja i wielkie, wspólne dobro. Kochajcie Polskę, bo to nasz wspólny biało-czerwony dom – zakończył zwracając się bezpośrednio do uczniów.

– Szkoła w Bożkowie, to dla miasta Nowa Ruda, po sąsiedzku, szczególna szkoła, bo tutaj uczęszczają również uczniowie z miasta Nowa Ruda, przede wszystkim do oddziałów integracyjnych – mówił Tomasz Kiliński, burmistrz miasta Nowa Ruda. – Dzisiaj jest to piękna szkoła, nowoczesny obiekt, wspaniałe miejsce do nauki, ale również do uprawiania sportu – dodał.

Na koniec Adrianna Mierzejewska, z rąk Beaty Październiak, dyrektora szkoły, otrzymała 24 róże za 24 miesiące ciężkiej pracy. Stypendia Wójta Gminy Nowa Ruda otrzymało 6 uczniów: Zuzanna Walczak, Aleksander Długosz, Amelia Długosz, Igor Grzyb, Wojciech Majka, Tomasz Mądraszek.

Str. 3 w numerze 348 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 348
28 września – 4 października 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *