Klamkowcy w akcji

O tym, że wychodząc z domu należy zamykać drzwi na klucz, pamiętają raczej wszyscy. Niestety, większość z nas nie robi tego będąc w domu. Zaabsorbowani pracami domowymi, możemy nie zauważyć, że do mieszkania wejdzie niepostrzeżenie obca osoba i zabierze np. torebkę z dokumentami i pieniędzmi, znajdującą się w przedpokoju. W ostatnich tygodniach policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie odnotowali kilka kradzieży z mieszkań.

– Niekiedy, złodzieje „mieszkaniowi” po prostu korzystają z „okazji” pozostawionych przez właścicieli mieszkań. Zdarza się, że w jednym bloku znajdą nawet kilka mieszkań, w których domownicy pozostawiają drzwi niezamknięte na zamek, a w przedpokoju zostawiają torebki, klucze do samochodu, dokumenty, portfele, telefony komórkowe. To wystarczy, by złodziej skorzystał z chwili nieuwagi i zabrał pozostawione rzeczy – wyjaśnia podinsp. Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. – Apelujemy, aby nie stwarzać takich sytuacji, które złodziej może wykorzystać. Trzeba pamiętać o zamykaniu okien, kiedy wychodzimy z mieszkania oraz zamykaniu drzwi na zamek, gdy przebywamy w mieszkaniu – dodaje.

Nawet, gdy ktoś zapuka do naszych drzwi z prośbą o przekazanie drobnych pieniędzy, z powodu ciężkiej sytuacji materialnej, nie dajmy się zwieść.

– Czy to będzie kobieta, czy mężczyzna, poinformujmy o tym fakcie policję – nawet anonimowo. Wówczas funkcjonariusze wylegitymują takie osoby, a to pozwoli spłoszyć potencjalnych rabusiów – mówi policjant.

Str. 8 w numerze 354 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 354
9-15 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *