Pierwsza sesja w gminie

W środę 21 listopada w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Gminy Nowa Ruda nowej kadencji. Sesję otworzył radny-senior Bolesław Pietruszewski

Po ustaleniu porządku obrad radni zajęli się wyborem przewodniczącego Rady Gminy. Zgłoszono dwoje kandydatów. W głosowaniu tajnym wzięło udział 15 radnych. Ośmiu zagłosowało na Bożenę Sołek-Muzykę, a siedmiu na Janusza Ferenca. W kolejnych głosowaniach pierwszym wiceprzewodniczącym wybrano Janusza Ferenca, a drugim Mirosława Dziedzica.

– Kolejne 5 lat będzie kontynuacją poprzednich czterech. Będziemy realizować nasze założenia programu wyborczego – mówi Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda. – Cieszę się, że jesteśmy już po ukonstytuowaniu rady. Myślę, że radni będą współpracować i będą pracować na rzecz gminy i jej zrównoważonego rozwoju. Zakładam, że wybór jednego czy drugiego przewodniczącego, powinien mieć zawsze taki sam efekt, jeżeli chodzi o pracę na rzecz gminy, ponieważ radni, którzy zostali wybrani, aby współpracować z wójtem, będą pracować w tym celu, aby w gminie było coraz lepiej. Wybór przewodniczących rady należy do radnych. Ja tę decyzję akceptuję i myślę, że współpraca powinna się układać – dodaje.

– Dzisiejszy wybór mojej osoby na przewodniczącą Rady Gminy Nowa Ruda jest dla mnie dowodem na to, że radni w naszej radzie mogą działać ponad wszelkimi podziałami. Bardzo dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzono. Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania wszystkich 15 radnych Rady Gminy Nowa Ruda, nie zawiodę ich zaufania i będę osobą, która będzie łączyła, a nie dzieliła – mówi Bożena Sołek-Muzyka. Liczymy na pełną współpracę z panią wójt i myślę, że ta współpraca jest możliwa. Wybór dokonany przez mieszkańców gminy jest dowodem na to, że mieszkańcy chcą, aby włodarzem gminy była Adrianna Mierzejewska i my ten wybór szanujemy. Mam nadzieję, że nasza praca będzie służyła wypracowywaniu samych fajnych, dobrych rzeczy dla gminy Nowa Ruda, a nie negowaniu czegokolwiek – dodaje.

Po głosowaniach nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie wójt Adrianny Mierzejewskiej na 5-letnią kadencję.

Str. 3 w numerze 356 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 356
23-29 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *