Zlikwidują przystanki?

Likwidacja dwóch przystanków przy ul. Niepodległości i opłaty za wjazd na teren noworudzkiego dworca PKS – to propozycje jakie usłyszeli lokalni przewoźnicy od władz Nowej Rudy.

Likwidacja przystanków na ul. Niepodległości przy siedzibie NUK-u w stronę Słupca i w pobliżu byłego internatu szkoły poligraficznej w stronę Drogosławia, to jedna z propozycji władz miasta, jaką kilkanaście dni temu usłyszeli lokalni przewoźnicy.

– Podczas spotkania, na które zaprosił nas pan burmistrz Tomasz Kiliński usłyszeliśmy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych podróżnych, najlepszym wyjściem byłoby zlikwidowanie tych dwóch przystanków – mówi Adam Augustyn, jeden z właścicieli firmy przewozowej. – W zamian korzystalibyśmy z terenu dworca. Nie byłby to najgorszy pomysł, gdyby nie opłata, jaką PKS Kłodzko zaproponował za każdorazowy wjazd na jego teren w wysokości 1 zł dla autobusów i 50 gr dla busów. To cena, która jest dla nas nie do przyjęcia – dodaje.

W rozmowie z nami przedsiębiorca ujawnił, że wprowadzenie takich danin, mogłoby się wiązać z podwyżką cen biletów, lub rezygnacją z przystanków w tej części miasta. Według wstępnej kalkulacji, miesięcznie tylko jeden przewoźnik musiałby płacić spółce PKS ok. 1 tys. zł.

– Przez kilka lat nie mogliśmy porozumieć się z PKS-em w zakresie korzystania z wjazdu na teren dworca, więc te dwa przystanki, o których mowa były – nazwijmy to – wariantem pośrednim. Sytuacja się zmieniła, więc podjąłem rozmowy z przewoźnikami, ale dopóki nie dojdzie do sensownego, naszym zdaniem, porozumienia, nie ma mowy o likwidacji przystanków – tłumaczy burmistrz Tomasz Kiliński. – Podczas pierwszego spotkania padła propozycja przedstawicieli PKS: 1 zł za autobus i 50 gr. za bus, za wjazd do zatoki dworca, ale to była tylko propozycja. Niestety rozmowy te niezbyt się układały, zorganizowaliśmy więc drugie spotkanie, na które z przyczyn losowych nie przybył przedstawiciel właściciela dworca, więc nie było możliwości dojścia do jakiegoś porozumienia – dodaje burmistrz, zapewniając jednocześnie, że jest to temat do dalszych rozmów między PKS-em, a innymi przewoźnikami. Niewykluczone, że w przypadku braku porozumienia, przystanki przy ul. Niepodległości pozostaną bez zmian.

Str. 5 w numerze 356 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 356
23-29 listopada 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.