Jarmarki Bożonarodzeniowe w Ludwikowicach Kł. i Ścinawce Średniej

W sobotę 8 grudnia w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, a w niedzielę 9 grudnia w hali sportowej w Ścinawce Średniej odbyły się Jarmarki Bożonarodzeniowe

W sobotę 8 grudnia w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.
Wśród licznie przybyłych odwiedzających panowała wspaniała świąteczna atmosfera. Wielu wystawców prezentowało różne bożonarodzeniowe owoce pracy swoich rąk: świąteczne smakołyki – tak charakterystyczne nie tylko dla wigilijnego stołu, ale i ozdoby świąteczne. Rozstrzygnięte zostały konkursy artystyczne (m.in. na kartkę bożonarodzeniową) i fotograficzne, a laureatom wręczono nagrody. Nie brakło występów dzieci i młodzieży, świątecznych zapachów, rozmów, spotkań oraz wzajemnej życzliwości.

W niedzielę 9 grudnia w hali sportowej w Ścinawce Średniej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem „Ziarnko do ziarnka… mak w potrawach świątecznych”. Wśród występów zespołów artystycznych prezentowano bogactwo wigilijnych stołów i tradycji zarówno polskich jak i czeskich przyjaciół zza miedzy. Dzieci i uczniowie z placówek oświatowych w gminie Radków prezentowały się również pięknie, a bogaty kiermasz produktów – nie tylko bożonarodzeniowych – przyciągnął tłumy. Każdy mógł degustować świąteczne przysmaki oraz zaopatrzyć się w swojskie wyroby, stroiki, pamiątki i dzieła lokalnych artystów. Nie zabrakło innych atrakcji, a wśród nich prezentacji zimnej, zdrowej kąpieli, której zażywały radkowskie morsy.

Str. 14-15 w numerze 359 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 359
14-20 grudnia 2018 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *