Klasa sportowa w noworudzkim liceum

Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie przygotowało coś specjalnego dla miłośników piłki nożnej. W placówce powstanie klasa sportowa dla absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej

Klasa sportowa w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, to propozycja dla wszystkich młodych osób trenujących piłkę nożną i chcących rozwijać się w tym kierunku, ale nie tylko. Klasa funkcjonować będzie pod patronatem Klubu Sportowego Piast Nowa Ruda.
– Z inicjatywą taką wystąpił do mnie klub Piast Nowa Ruda. Pomysł utworzenia takiej klasy już został zaakceptowany prze zarząd powiatu kłodzkiego – wyjaśnia Robert Zynkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. – Klasa sportowa nie tylko wzbogaci ofertę naszej szkoły, ale może stać się szansą dla uzdolnionych dzieci z Nowej Rudy i okolic – dodaje.

Za utworzeniem klasy sportowej w noworudzkim liceum, oprócz rozwoju noworudzkiej młodzieży, przemawia też fakt, że w Szkole Podstawowej Nr 7 w Słupcu istnieje również klasa sportowa, więc ta w liceum byłaby kontynuacją nauki i doskonalenia umiejętności sportowych w szkole średniej. – W klasie sportowej w „siódemce” jest ok. 15 uczniów i gdybyśmy nie utworzyli takiej klasy, młodzi ludzie wyjechaliby z Nowej Rudy do innych szkół, gdzie takie klasy już istnieją lub straciliby szanse na dalszy rozwój. Z tego co wiem, większość z nich chce kontynuować naukę u nas. Pamiętajmy też o młodych piłkarzach np. z Radkowa.10 godzin tygodniowo wychowania fizycznego to coś, co powinno jeszcze bardziej zachęcić młodych adeptów tej dziedziny sportu – mówi Robert Zynkowski.

Do klasy sportowej przyjętych zostanie ok. 25 absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej, klasa będzie koedukacyjna.
– Nad pomysłem utworzenia takiej klasy już jakiś czas myśleli nie tylko działacze klubu, ale też władze miasta i Jarosław Przybył, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupcu, gdzie klasa sportowa już jest. Będzie to następne działanie w kierunku ciągłości utrzymania zawodników w Nowej Rudzie, a do tego potrzebne jest stworzenie odpowiedniej bazy przygotowań, bo inaczej ci którzy uprawiają sport i opuszczą mury szkoły podstawowej pójdą do Bielawy, Dzierżoniowa, czy Wałbrzycha, gdzie takie klasy sportowe już od jakiegoś czasu funkcjonują, a nas nie stać na to, żebyśmy szkolili zawodników i już wyszkolonych oddawali – mówi Krzysztof Bolisęga, prezes KS Piast Nowa Ruda. – Nie mniej ważne jest to, że tworząc w naszym liceum klasę sportową, stawiamy duży krok ku jeszcze lepszej sportowej przyszłości i do lepszego rozwoju aktywności sportowej wśród młodzieży – dodaje.

Str. 7 w numerze 366 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 366
8-14 lutego 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *