Co wokół klubu piszczy?

• Pierwsze rozmowy – jeszcze na dobre nie opadły emocje po ostatniej ligowej kolejce, a trener i działacze rozpoczęli pracę nad kształtem kadry, która przystąpi do nowych rozgrywek. W kolejnym sezonie w naszych barwach, nie zobaczymy: Patryka Kołata – wyjazd za granicę, Dominika Kokota – szuka nowego klubu. Najprawdopodobniej zabraknie także: Cho Hyeondong – wygaśnięcie kontraktu. Niejasna jest także przyszłość Łukasza Kamińskiego. Chęć powrotu do klubu zadeklarowało trzech byłych zawodników Piasta. Prowadzone są także rozmowy z bramkostrzelnym napastnikiem. Na pierwszych treningach nasz szkoleniowiec sprawdzi dwóch młodych graczy z Wrocławia, dwóch obcokrajowców i bramkarza.

• Kto zagra w IV Lidze w sezonie 2019/2020? – W ligach okręgowych trwa walka o awans, dodatkowo problemem dla niektórych drużyn może być spełnienie wymogów licencyjnych. Na dzień dzisiejszy spośród drużyn, które miałyby rywalizować w naszej grupie, awans zapewniła sobie Pogoń Pieszyce. Nie wiadomo, czy do nowego sezonu przystąpi Górnik Wałbrzych, który ma duże problemy finansowo-organizacyjne – prezes i część członków zarządu zrezygnowała z funkcji, a pozostali noszą się z tym samym zamiarem.

• Piast przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 17 lipca. Trener zaplanował 4 gry kontrolne – na początek zmierzymy się ze Ślęzą Wrocław. Ligowe zmagania wystartują 15 sierpnia.
• Piast startuje z projektem Partnerskich Klubów Biznesu – KLUB BIZNESU PIAST – szerzej o całym przedsięwzięciu już niebawem.
• Piast poszukuje trenera, który po rezygnacji Krzysztofa Przybycienia, poprowadzi trzecioligowe piłkarki.
• Trwa nabór do klas sportowych.
• W poniedziałek 17 czerwca ruszyły prace związane z instalacją nawadniania boiska przy ul. Sportowej. Po ich zakończeniu prowadzone będą zabiegi mające na celu poprawę stanu murawy

Str. 22 w numerze 384 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 384
21-27 czerwca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.