Festiwal Orkiestr Mundurowych Radków

To niezwykłe wydarzenie muzyczne, które zostało zainaugurowane w malowniczej scenerii Gór Stołowych, a zakończyło się na wrocławskim rynku, od piątku do niedzieli gromadziło liczne rzesze audytoriów, wsłuchanych w koncerty, w wykonaniu orkiestr policyjnych i straży granicznej

Zespoły te, na co dzień biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach, zapewniając muzyczną oprawę ceremonii patriotycznych i państwowych, a w dniach 5-7 lipca zaprezentowały się dolnośląskiej widowni. Repertuar orkiestr był niezwykle szeroki i nie ograniczał się jedynie do klasyki. Muzycy wykorzystywali instrumentalną różnorodność zadziwiając publiczność różnymi aranżacjami utworów muzyki rozrywkowej. Niewątpliwie jedne z najbardziej emocjonujących momentów w ramach programu występów, przypadały na koncerty połączonych orkiestr, które odbyły się nad zalewem w Radkowie oraz na wrocławskim rynku.

W trakcie festiwalu zaprezentowały się:
• Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – kapelmistrz nadkom. Adam Witiw,
• Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy – kapelmistrz mł. insp. Janusz Trzepizur,
• Orkiestra Policyjna Wolnego Kraju Saksonia z Drezna – dyrygent Torsten Petzold,
• Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza – naczelnik ppłk SG Leszek Mieczkowski

Występy orkiestr mundurowych to nie tylko uczta dla ucha, lecz również widowisko wizualne. Widok muzyków w galowych mundurach w połączeniu z szeroką paletą dźwięków wydobywających się z różnorodnych instrumentów przyciągał uwagę zarówno starszej jak i tej młodszej części widowni i z pewnością zapadnie jej na długo w pamięci.

Str. 11 w numerze 387 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 387
12-18 lipca 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *