Kryptonim „Motocyklista”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kłodzku zapowiadają, że w piątek 19 lipca w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Motocyklista”

Przedmiotowe działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych, na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

– Policjanci ruchu drogowego będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym – wyjaśnia podinsp. Robert Zaborowski, naczelnik WRD KPP w Kłodzku.

– Zadania te będą realizowane przy wykorzystaniu sprzętu techniki policyjnej – tj. ręcznych mierników prędkości, pojazdów służbowych, w tym wyposażonych w wideorejestratory, motocykli służbowych, a także urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości – dodaje szef kłodzkiej drogówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *