Święto Policji z awansami i nagrodami

19 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymało awans na wyższe stopnie policyjne, a pięciu policjantów otrzymało nagrody podczas uroczystości zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku, w związku z dniem policjanta i setną rocznicą powołania Policji Państwowej, które odbyły się w ubiegły czwartek w Wambierzycach

W czwartek 1 sierpnia w świetlicy Domu Pielgrzyma w Wambierzycach rozpoczęła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński i Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku Ryszard Mazurkiewicz, w obecności przedstawicieli władz samorządowych i instytucji, a także zaprzyjaźnionych polskich i czeskich służb mundurowych w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, które przyczyniły się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego, odznaczyli Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” podinsp. Arkadiusza Michalskiego, komendanta Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Kolejnym punktem ceremonii było wręczenie awansu na stopień młodszego inspektora – podinspektorowi Ryszardowi Mazurkiewiczowi i podinspektorowi Krzysztofowi Jurczykowi.

Następnie Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu i asystujący mu Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne awansowanym funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie awans otrzymali: na stopień aspiranta sztabowego – st. asp. Grzegorz Krawczyszyn, st. asp. Dawid Aksamit, st. asp. Joanna Szostopal-Wnęk oraz st. asp. Marek Bidziński.

Awans na stopień aspiranta otrzymali: mł. asp. Paulina Koptyra, mł. asp. Patrycja Dąbrowna, mł. asp. Rafał Krzemionka, mł. asp. Paweł Wójcik, mł. asp. Krzysztof Walczak.

Awans na młodszego aspiranta otrzymali: sierż. sztab. Sławomir Reśko i sierż. sztab. Renata Wójcik.
Awans na stopień sierżanta sztabowego otrzymali: st. sierż. Agnieszka Rusnak i st. sierż. Aleksandra Kuźnik-Mróz.
Awans na stopień sierżanta otrzymali: st. post. Anna Zembroń, st. post. Izabela Kimla i st. post. Patryk Sowa.

Na stopień starszego posterunkowego awans otrzymali: post. Sylwia Ratowicz, post. Mariusz Zembroń i post. Dawid Mańczyk.
Podczas uroczystości związanych ze Świętem Policji z rąk obu komendantów nagrodzeni zostali również cywilni pracownicy noworudzkiego komisariatu policji: Danuta Groszek i Marta Bidzińska.

Uroczysta zbiórka była też okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się policjantom. Z rąk Tomasza Kilińskiego, burmistrza Nowej Rudy nagrody otrzymali: mł. asp. Łukasz Jagieła i mł. asp. Rafał Maksymowicz. Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda nagrodziła: mł. asp. Renatę Wójcik i st. post. Izabelę Kimlę, natomiast Jan Bednarczyk nagrodził podkom. Norberta Nowickiego.

Nadinspektor Tomasz Trawiński podziękował za dobrą współpracę władzom samorządowym, służbom i instytucjom, a także pogratulował policjantom awansów i życzył dalszych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym. Podobne słowa m.in. podziękowania i gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów w pracy zawodowej życzyli Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, życzenia pomyślności wraz z podziękowaniami za dotychczasową służbę złożyli również w przesłanych listach Poseł na Sejm RP Michał Dworczyk i Senator RP Aleksander Szwed. Podczas przemówień nie zapomniano również o przypadającej 1 sierpnia 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Str. 9 w numerze 391 tygodnika „Noworudzianin” dostępnym w archiwum.
Numer 391
8-22 sierpnia 2019 r.

Pobierz tutaj (pdf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *