O komunikacji podczas sesji

Temat przewozów komunikacją publiczną i jej dofinansowanie poruszył podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, radny Piotr Wróbel. Pytanie radnego związane było pośrednio z wprowadzoną przez rząd możliwością dopłaty 1 zł do wozokilometra

Radny Piotr Wróbel chciał się dowiedzieć, czy w związku z ministerialnym programem dofinansowania do przewozów komunikacyjnych władze miasta podjęły jakieś działania zmierzające do lepszego skomunikowania dwóch noworudzkich gmin i gminy Radków, szczególnie tych wiosek – miejscowości, do których nie dojeżdżają żadne autobusy ani busy.

– Parokrotnie spotkałam się z panią prezes kłodzkiego PKS-u na temat zwiększenia, polepszenia komunikacji w naszym mieście. Rozmawialiśmy o taborze, o udziale w różnego rodzaju projektach. Przymierzamy się do pozyskania środków z mechanizmu norweskiego. Projekt o którym mówię jest wdrażany etapowo. Początek to etap diagnostyczno-edukacyjny kierujący w stronę wdrożenia określonego wniosku. Zakładamy ewentualne nabycie pojazdów niskoemisyjnych, aczkolwiek na tym etapie trudno powiedzieć jakie by to były pojazdy i kto by je miał nabyć – tłumaczy Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. – Projekt będzie prowadzony prawdopodobnie z Gminą Wiejska Nowa Ruda, co pozwoli na lepsze skomunikowanie Nowej Rudy z sąsiednimi miejscowościami, ale też cały czas priorytetem jest dla nas poprawa, zwiększenie ilości połączeń poszczególnych dzielnic Nowej Rudy – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *